2024. április 25, csütörtök - Márk

Forrás: -Szerk.-

Programok a Kiskun Múzeumban

Programok a  Kiskun Múzeumban

Tekintsék meg a Kiskun Múzeum aktuális program ajánlatát.

Március 12. (szombat) 14 óra
Időutazás – kerékpáros túra a Templomhalomhoz a Kiskun Múzeum Baráti Köre szervezésében, majd a „Félegyháza népe” kiállítás megtekintése a Kiskun Múzeumban.

Március 16. (szerda) 17 óra
Megemlékezés a félegyházi kötődésű Kádár Lajos népi író születésének 120. évfordulója alkalmából, Mayer Lászlóné ny. középiskolai tanár előadása.

Március 18. (péntek) 11 óra
Kiállítás megnyitó. A Kecskeméti Katona József Múzeum „Búza-kenyér-ÉLET” c. vándorkiállítása a Kiskun Múzeumban.

Március 19. (szombat) 9-17 óra
Tárt kapuk – nyitott nap a múzeumokban – Családi Nap. Díjmentesen látogatható a Kiskun Múzeum, Petőfi Sándor Emlékház és a Móra Ferenc Emlékház. 15 órától: Családi délután – Rendhagyó tárlatvezetés, kézműves foglalkozás a „Búza-kenyér-ÉLET” c. kiállításban.

Március 31. (csütörtök): A „FÉLEGYHÁZA NÉPE – A középkori Templomhalom régészeti emlékei” régészeti kiállítás záró rendezvénye. 17 órakor: Rendhagyó tárlatvezetés. 18 órakor: „Középkori magyar dallamok, egyházi népénekek” címmel a Széljáró Balladás műsora.

Április 9. (szombat). Múzeumtúra. A Kiskun Múzeum Baráti Köre szervezésében látogatás Budapestre a Természettudományi Múzeumba és a Füvészkertbe.
Április 16. (szombat) 9-17 óra: Tárt kapuk – nyitott nap a múzeumokban. Díjmentesen látogatható a Kiskun Múzeum, Petőfi Sándor Emlékház és a Móra Ferenc Emlékház. Programok: 9 órától: Családi nap – Múzeumi játszóház – Sárkányölő Szent György napi családi játszóház, papírsárkány készítés. Virágkötészeti bemutató. 15 óra: Könyvbemutató. Dr. Csoma Zsigmond: „Paraszti virágoskertek” című könyvének bemutatója.

Április 18. (hétfő) 17 óra: Fiatal kutatók bemutatkozása. Farkas Kristóf Vince történész, PhD hallgató (Jász Múzeum) doktori disszertációjának ismertetése. Témája: A Jászkun kerület tisztikara és társadalmi kötődése – kiemelten a Kiskun kerület bemutatása.

Április 23. (szombat) 15 óra: Előadás. Bánhidy Attila előadása a félegyházi Bánhidy családról.

Címkék: múzeum, programok

2024. Április 24. 14:04, szerda | Helyi

Gyermekrajzpályázatot hirdet a MÁV a balesetek megelőzése érdekében

2024. Április 24. 12:16, szerda | Helyi