2024. április 24, szerda - György

2017. Május 03. 17:05, szerda | Helyi sport
Forrás: Dinnyés Gyula

Program, program hátán a Turul Koppány Íjászok életében

2017. április 23-án a szokásos tavaszköszöntő versennyel összekötött un. Koppány-napot tartottak az egyesület tagjai Pálmonostorán a Dinnyés tanyán.

A bográcsozás, a friss levegő és a természet lágy öle csak emelte e remek nap eltöltésének színvonalát. Sajnos sokan nem tudtak részt venni más programok miatt, de így is szép számban gyűltek az íjászok.

2017. április 30-án meghatározó programmal zárták ezt a hónapot a Koppány Íjászok, hiszen indult a Dinnyés Gyula által főszervezett Történelmi Íjász DAR VS 2017 elnevezésű íjászversenysorozat.
Az első fordulót a Kiskunhalasi Napsólyom ÍE szervezte. Festői, tájvédelmi környezetben a város szélén lévő erdőben megrendezett verseny 150 íjászt vonzott a helyszínre. A Koppányok is nagy létszámban érkeztek e fontos versenysorozat első fordulójára. Kiváló pálya, kellemes időjárás csak javította a versenyhangulatot.
Ez az eredményekben is megmutatkozott.

10-14 pusztai kategóriában Horváth Katica 304 ponttal tizedik,

14-18 pusztai kategóriában Csankovszki Anna 266 ponttal második,

14-18 pusztai Rácz Nikolász 254 ponttal negyedik, ifjú Lovas Ferenc 213 ponttal hatodik,

30-50 pusztai kategóriában Kurucz Orsolya 320 ponttal harmadik,

30-50 pusztai kategóriában Szeibert Imre 434 ponttal harmadik, Tóth Mihály 395 ponttal ötödik, Szólya Imre 372 ponttal hetedik, Misák Atilla 331 ponttal tizedik, Kis Csaba 272 ponttal a tizenhetedik,

18-30 pusztaiban Kiss János 343 ponttal harmadik,

10-14 vadászreflex kategóriában Nagy Vivien 343 ponttal a második,

30-50 kategóriában Bense László mindössze egyetlen lövéssel lecsúszva az első helyről a második,

50+ pusztai kategóriában Dinnyés Gyula 402 ponttal a negyedik, Gulyás János314 ponttal a tizenegyedik helyen zárta a versenyt.

A következő nap sem telt eseménytelenül a Koppány Család életében, hiszen kora reggel már pakoltak és indultak a Parkerdőben megtartott majálisra, ahol állatsimogatóval, turuljátékkal, gólyalábazással és íjásztatással várták az érdeklődőket.
Nyugtázva a napot. Nagyon sok embert sikerült a standra csalogatni és a kínált lehetőségeket bemutatni. Reggel 9-től este 6 óráig nem volt megállás és több állásban ment az íjászat és a kisállatokat is folyamatosan tömeg fogta körbe.