Városlista
2021. december 4, szombat - Barbara, Borbála

Hírek

2021. Október 25. 09:03, hétfő | Helyi

Program a falusi kisboltok megmaradásáért

Program a falusi kisboltok megmaradásáért

A COOP Bács-Kiskun Megyei Szövetsége és a KISOSZ által vezetett Európai Uniós támogatással megvalósuló GINOP-5.3.5-18-2020-00184 azonosító számú projekt keretében a vállalkozói kérdőíves felmérés lezárása után a célcsoportot alkotó kereskedelmi vállalkozások, illetve az azt üzemeltetni tervező érdeklődők részére lezajlott a 60 órás kompetenciafejlesztő képzés, amelynek végén a felnőttképzési törvénynek megfelelően a résztvevők a képzésről tanúsítványt kaptak. A megszerzett tudás a vállalkozások indításához és működtetéséhez fontosnak bizonyult, hisz az elmúlt időszakban változások történtek a szakképesítések területén, illetve a vállalkozások sok esetben tanácstalanok voltak, hogy az egyes kereskedelmi résztevékenységekhez milyen képesítéssel kell rendelkezni. Így a képzés időszerű és aktuális ismereteket biztosított a korábban meghirdetett célok mellett.

A projektről és céljairól további információk a www.kereskedoprogram.hu oldalon olvashatóak.

Ezek érdekelhetnek még

2021. December 04. 11:47, szombat | Helyi

Miért jó adni (és nem csak karácsonykor)?

Világszerte szeretteink megajándékozása a karácsony egyik legjellegzetesebb szokása, amely a tudomány szerint legalább annyira pozitívan hat magára az ajándékozóra is, mint arra, akit meglepnek az ajándékkal.

2021. December 04. 11:46, szombat | Helyi

Államilag hitelesített szoftverrel törölhetők véglegesen a tartós adathordozókon tárolt adatok

Az új megoldás főként akkor tesz jó szolgálatot, ha az eszköztől gazdája megválna, és nem akarja, hogy az új tulajdonos hozzáférjen a rajta tárolt személyes adatokhoz.

2021. December 03. 19:27, péntek | Helyi

Kamion és kisbusz karambolozott az 542-es főúton

A tűzoltók Kiskunfélegyháza térségében végzik a mentést.

2021. December 03. 11:16, péntek | Helyi

Árokba csapódott egy autó az 5-ös főúton

A baleset a Kiskunfélegyháza és a petőfiszállási elágazás közötti szakaszon történt.