2024. április 19, péntek - Emma

2023. Január 17. 13:02, kedd | Helyi

Petőfiről másként

Újszerű, izgalmas gazdaságtörténeti vetélkedősorozatot indított a Petőfi
Emlékévek részeként Bács-Kiskun Vármegye Önkormányzata és a
Kiskunhalasi SZC Kiskunfélegyházi Közgazdasági Technikum.

Szabadsághős, nemzetét harcba hívó költő, vándorszínész és kiváló útleíró, Nemzeti Dal, Szeptember végén … ezek a hívószavak mindekinek eszébe jutnak, ha Petőfi Sándorra emlékezik.

És az, hogy vállalkozás, születő polgárság, a találmányok és az újítások kora?

Újszerű nézőpontot kínál a 2023. január kilencedikén meghirdetett „Petőfi 200 - Petőfi és családja, vállalkozói karrier a reformkorban, és amit ebből tanulhatunk” című játékos, három fordulós vetélkedősorozat, amely a Petrovics-család példáján keresztül a korabeli magyar vállalkozások és találmányok érdekes világába kalauzol.

A szervezők a vetélkedőre az általános iskolák és a középiskolák Bács-Kiskun vármegyei lakcímmel vagy tartózkodási címmel rendelkező tanulóinak három-három fős csapatait várják.

Az első fordulóban az álatlános iskolás csapatoktól egy izgalmas online teszt kitöltését, a középiskolásoktól pedig két, a korabeli vállalkozások világába kalauzoló előre megadott témájú kreatív fogalmazást várják a szervezők.

Az első online fordulóra 2023. január 25-ig lehet regisztrálni, a feladatok beküldési határideje 2023. január 30.

A verseny második fordulója szintén online kerül megszervezésre, míg a harmadik döntő fordulóra 2023. március 25-én, szombaton kerül sor Kiskunfélegyházán, a Kiskunhalasi SZC Kiskunfélegyházi Közgazdasági Technikum Oskola utcai épületében, amelynek padjait – talán – kisdiákként maga Petőfi Sándor is koptatta.

A vetélkedő díjazása:
A döntőbe jutó csapatok értékes jutalomban részesülnek mindkét korcsoportban az alábbiak szerint:
Az 1. helyezést elért csapatok: 100.000 Ft értékű nyereményben részesülnek, illetve a modernkori Petőfi Sándort alakító színművész Bánföldi Szilárd ellátogat a tanév során az iskolájukba.
A 2. helyezést elért csapatok: 50.000 Ft értékű nyereményt,
a 3. helyezést elért csapatok: 25.000 Ft értékű nyereményt,
a 4. helyezést elért csapatok 12.000 Ft értékű nyereményt kapnak.
A döntős csapatok felkészítő tanárai 10 000 Ft értékű könyvutalványt kapnak.

Bővebb információ a petofi200.hu, valamint a kszckozge.hu honlapon, illetve a Kiskunhalasi SZC Közgazdasági Technikum titkárságán: 76/462-274 kérhető.

Indulhat a játék?

2024. Április 19. 08:13, péntek | Helyi

Elmarad a Szivárvány Majális

A Szivárvány Személyes Gondoskodást Nyújtó Intézmény vezetősége tájékoztatja a tisztelt lakosságot, hogy az idei, 2024-es Szivárvány Majális technikai okok miatt elmarad.

2024. Április 19. 07:17, péntek | Helyi

Bronzérem a tájékozódási túraversenyen

2024. április 13-án Pirtón rendezte meg a Rezét SE tájékozódási túraversenyét.

2024. Április 18. 08:00, csütörtök | Helyi

Szép eredmények a Tudásbajnokságon

A Batthyány Lajos Általános Iskola tanulói közül sokan részt vettek a Tudásbajnokság fordulóiban, közülük többen továbbjutottak a Bács-Kiskun vármegyei fordulóba. Sok szép eredményről számolhatunk be.

2024. Április 17. 19:05, szerda | Helyi

Élénkül a gasztroturizmus Magyarországon a szakértők szerint

Élénkül a gasztroturizmus Magyarországon, egyre többen érkeznek az országba azért, hogy megismerjék a magyar konyha remekeit