2021. június 19, szombat - Gyárfás

2021. Május 09. 20:19, vasárnap | Helyi sport
Forrás: Szabó József

Ismét rangos sportesemény házigazdája volt Félegyháza

Közel kétszáz kadet korú - 16-17 éves - birkózó mérte össze tudását május 8-án Kiskunfélegyházán, a Városi Sportcsarnokban.

Nagy volt a tét, mert az első helyezettek vehetnek részt az idei korosztályos Európa-bajnokságon.

Házigazdaként Balla László alpolgármester köszöntötte a résztvevőket, a Magyar Birkózó Szövetség részéről pedig Farkas Tibor főtitkár nyitotta meg a rendezvényt.

A három szakágat felvonultató viadalon összesen százkilencvenhárom birkózó próbált szerencsét. A kötöttfogású és női versenyben egyaránt a Budapesti Honvéd, míg a szabadfogásúban a Vasas bizonyult a legeredményesebb klubnak.

A mezőnyben nyolc hazai versenyző is szőnyegre lépett, szép sikerrel.

A nők között Kiss Viktória (65 kg-os súlycsoport) felállhatott a dobogó harmadik fokára, míg

Tapodi Rebeka (57 kg) negyedik, Tapodi Zsófia (69 kg) ötödik lett.

A szabadfogású fiúk között a PG-ben tanuló korondi legény, Pál Edvin (51 kg) ezüstérmes, ugyanebben a súlycsoportban Páli Gergő bronzérmes lett.

Továbbá szintén bronzérmet szerzett Biblia Róbert (65 kg), aki ősztől a Kozma István Magyar Birkózó Akadémia Tanulója lesz. Jelenleg otthonban, Szászrégenben készül nevelőedzője, Peres Miklós irányításával.

2021. Június 17. 21:46, csütörtök | Helyi sport

Koppány Íjászok a kisnánai várban és a Potyka-tónál

„Az eskü második szakasza így hangzott: Hogy ami jószágot csak fáradalmaik árán szerezhetnek, mindegyiküknek része legyen abban.” – Anonymus: Gesta Hungarorum-

2021. Június 14. 15:18, hétfő | Helyi sport

Remek küzdelmek, színvonalas mérkőzések zajlottak a hétvégén

Idősebb Besze László emlékére Kiskun Kupa nemzetközi meghívásos birkózóversenyt rendeztek 2021. június 12-én, szombaton a Kiskunfélegyházi Városi Sportcsarnokban, melyre 316 versenyző nevezett.

2021. Június 08. 16:55, kedd | Helyi sport

A Transzfogarasi Havasoktól az Íjászatig

„ A cél, (…) sokszor maga az út, de csak ha nem céltalan; s minden célból, ha valóban cél volt, midig új vezet tovább. „ - Rónay György költő.

2021. Június 08. 15:42, kedd | Helyi sport