2024. május 3, péntek - Tímea

2016. Június 19. 17:00, vasárnap | Helyi
Forrás: proaktivdirekt.com

Ötletek régi gumiabroncs felhasználására

Kreatív barkácsolók, hobbi kertészek, gyerekesek, háziállat tulajdonosok ide gyűljetek!

Ha éppen új berendezéssel gazdagítanátok a lakást vagy a kertet, akkor néhány öreg gumiabroncsa a segítségetekre lehet.Összegyűjtöttünk egy-két ötletet gondolatébresztőnek, hogy mit is lehetne készíteni a kidobott abroncsokból.A raklapok mellett használt gumiabroncsokból lehet remek dolgokat olcsón létrehozni. Bútorokat, kaspókat, kerti magaságyakat vagy akár gyermekjátékokat is készíthetsz a száguldozásra már nem ajánlott, de egyébként bármi másra jó abroncsokból.

1. Kisasztal, tároló vagy puff
Igazán szép kis bútordarab készült a gumiabroncs bevonásával, és ráadásul multifunkciós, így mindig éppen arra használhatod, amire kell!

2. Műkút

A The WHOot ötlete nagyon játékos, ezért választottuk be, bár más színben készítenénk el valószínűleg, de a gumiabroncsból rögtönzött kút, virágokkal beültetve valóban leleményes.

3. Virág formájú virágágyás
Egy projekt, aminek a megvalósításában a család apraja-nagyja részt vehet.

4. Ágyikó a kis kedvencnek
A háziállatokról se feledkezzünk meg. Egy gumiabroncsba elhelyezett párna, amit saját magának megkapargathat és bevethet a kutyus, bizonyára elnyeri a tetszését majd.

5. Játék a gyerekeknek
A mérleghinta a kedvenc játszótéri játékok egyike, amivel általában otthon nem rendelkezünk, pláne nem ilyen aranyos kis méretben. Egy gumiabronccsal ez is megoldható!

6. Mérleghintán túl
Mérleghinta helyett vagy mellett csinálhatunk ilyen saját készítésű hintalovat is otthonra. Nagyon vagány!

7. Hintaágy – gumiabroncsra erősítve
Ez nagyon menő! A két gumiabroncs adja a hinta vázát, nincs más dolgunk, mint rácsavarozni a deszkákat és felfüggeszteni egy stabil helyre.

8. Jó pofa virágtartó
Ha többre vágysz, mint egy átlagos kaspó, próbáld ki ezt a gumiból készült virágágyást, amit felfüggeszthetsz a futó növényeknek.

9. Kerti bútorok
Igazán színes kerti bútorokat készíthetünk a már kidobásra ítélt abroncsokból. Kisasztal és puffok is lehetnek belőle!

10. Kis virágos kert
Egy egész kis virágos kertet is készíthetünk egyszerű gumiabroncsokból. A látványa egyáltalán nem lesz hétköznapi, főleg, ha ilyen szép színesre festjük őket, és színes virágokat ültetünk bele. A színes bútorokhoz jól fog illeni a színes kert.

2024. Május 03. 14:29, péntek | Helyi

2024. Május 03. 13:19, péntek | Helyi

2024. Május 03. 13:11, péntek | Helyi

Az erőszak nem megoldás

Vascsővel ment behajtani a tartozást egy 30 éves kiskunfélegyházi férfi.

2024. Május 03. 12:11, péntek | Helyi

Városalapítók Hete Hagyományőrző és Kulturális Fesztivál