2024. április 20, szombat - Konrád, Tivadar

2016. Október 26. 19:06, szerda | Helyi sport
Forrás: Dinnyés Gyula

Őszi szüret a Koppányokkal

2016. október 8-án a Békésen megrendezett 3D íjászversenyen a kiskunfélegyházi Turul Koppány Íjászai HE két tagja vett részt.

Szeibert Imre felnőtt férfi kategóriában 5. lett, Dinnyés Gyula senior kategóriában első helyen zárta a versenyt.

2016. október 23-án Erdélyben, Torockón Íjászszer néven rendeztek versenyt.
Köszönhetően a csodálatos tájnak, helyszínnek igen népes csoporttal jelentek meg a Koppányok.
A hat fős Koppány indulólétszám komoly százalékaránnyal bírt az amúgy családias hangulatú és létszámú versenyen. A szervezők nagy lelkesedéssel fogtak neki első versenyük megszervezéséhez, ami némiképpen nagyobbnak bizonyult, mint a szervezési rutin.
A verseny 2 körben 11 célon lett megrendezve ,majd egy körtefa ültetésével emlékeztek meg az 56-os szabadságharcos hősökre.
A verseny a Székelykő lábánál, festői környezetben, szakadó esőben kezdődött.
Az éremeső sem maradt el. Koppányok közül Busa Dominik, Busa Roland, Szeibert Imre első helyezést ért el. Busa Sándor mindössze 3 ponttal lemaradva, második helyen végzett. Gulyás János a bronzérmet hozta haza.
Dinnyés Gyula az első kör után kiszállt a versenyből és a táj adta kirándulás szépségét választotta a délutáni programként. Így a mindössze egy kör teljesítése ellenére is, a középmezőnyben végzett.

2016. október 24-én Pálmonostorán megrendezett Toportyán túrán 3 fővel vettek részt az itthon maradt Koppányok. Tóth Mihály, Csányi József és Szólya Imre összeállítású csapattal. Itt már az égiek kegyesebbek voltak. A szép időben lebonyolított versenyen Szólya Imre a második helyet szerezte meg kategóriájában.