2024. április 20, szombat - Konrád, Tivadar

2012. Május 10. 07:23, csütörtök | Sport
Forrás: Nemzeti Sport Online

Orosz Kupa: Dzsudzsákék elbukták a döntőt, a Rubiné lett a trófea

Dzsudzsák Balázs csapata, a Dinamo Moszkva 1–0-ra kikapott a Rubin Kazanytól a labdarúgó Orosz Kupa szerda délutáni, jekatyerinburgi döntőjében. Dzsudzsák végigjátszotta a mérkőzést.

A mérkőzést eldöntő gólt a moszkvai születésű, de finn válogatott Roman Eremenko szerezte jól eltalált, 30 méteres lövésből a 78. percben.

A beszámolók szerint a mérkőzés nagy részében nem látszott a játék intenzitásán, hogy a tét az Orosz Kupa – érződött, hogy a két csapat nincs csúcsformában (a Dinamo három, az európai kupaindulást jelentő helyekről lecsúszó Rubin öt forduló óta nyeretlen a bajnokságban).

A mérkőzés elején a Dinamo játszott kezdeményezőbben, Dzsudzsák is akkor volt többet játékban. A második játékrész is egy lesen elhalt Dzsudzsák, Kuranyi akcióval indult.

A hajrában az európai kupabelépőre is hajtó kazanyiak két veszélyes lövéssel is jelentkeztek: a 74. percben az izraeli Bibrasz Natko 40 méterről még a keresztlécet találta telibe, néhány perccel később aztán jött Eremenko gólja.

A Rubin története során először szerezte meg a serleget, korábbi egyetlen döntőbeli szereplése (2009) vereséggel végződött.

A hatszoros Szovjet Kupa-győztes Dinamo eddig egyszer, 1995-ben hódította el az először 1992-ben kiírt Orosz Kupát, a mostani a harmadik veresége a döntőben (1997, 1999, 2012).

2024. Április 19. 07:24, péntek | Sport

Bukaresti tenisztorna - Fucsovics legyőzte a második kiemeltet, és negyeddöntős

Fucsovics Márton bravúros győzelemmel bejutott a negyeddöntőbe az 579 ezer euró összdíjazású, bukaresti salakpályás férfi tenisztornán.

2024. Április 17. 17:22, szerda | Sport

Párizs 2024 - Száz nappal a rajt előtt már 150 kvótája van Magyarországnak

Már százötven kvótája van a magyar csapatnak, mely összességében közel kétszáz fős lehet

2024. Április 16. 21:49, kedd | Sport

Csak századmásodpercekre az első helytől

Gender Tamás Junior 2024. 04. 10-13. között Franciaországban, Champions of the Future (RGMMC) bajnokság keretein belül, Val d\'Argenton-ban a Circuit de karting du Val d\'Argenton-on versenyzett.

2024. Április 16. 10:14, kedd | Sport