2024. április 25, csütörtök - Márk

2019. Február 26. 13:58, kedd | Helyi sport
Forrás: Bicskeiné Csányi Mária

Öröm volt az íjászat Kecskeméten

2019. február 23-án Kecskeméten a Lánchíd Utca Sport Általános Iskola örömíjász versenynek adott helyet.

A FREDDO Kft. először itt mutatta be újszerű, kresz táblákat ábrázoló céltábláit. 120 íjász volt kíváncsi erre a versenyre. A Turul Koppány Íjász HSE 16 fővel vett részt ezen a megmérettetésen. A célok a távolság figyelembevételével könnyen lőhetők voltak, azonban a szervezők egy-egy táblán úgy jelölték ki a 10-es, 8-as, 5-ös, és a 0-s mezőket, mellyel csak az igazán jó Lövők tudták a maximális 30 pontot elérni. A 20 lőállás között volt olyan feladat is, hogy szobabicikli folyamatos tekerésével kellett célba lőni, de találkoztunk emelvénnyel is, ahol bejelölték az íjász lábának állását, s ebből a pozícióból kellett a lövést leadni. Ezen a versenyen is szép eredmények születtek.

Történelmi íjjal versenyző mini kategóriában Fetter Tamás 350 ponttal 58,3%-os teljesítményével dobogós, harmadik helyezett. Gyermek kategóriában Zoboki Botond 488 ponttal 81,3 %-os nagyon szép teljesítménnyel dobogós, kategória győztes, Kovács Máté pusztán 4 lövéssel lemaradva 484 ponttal 80,6 %-os teljesítménnyel dobogós, második lett. A felnőtt férfi mezőnyben Szeibert Imre 468 ponttal 78%-os teljesítménnyel a 6. helyen zárt, Tóth Mihály 435 ponttal 72,5 %-os eredménnyel a 11.helyezett, Kovács László 420 ponttal 70 %-al a 16.helyezett, Boldog Bence 407 ponttal 67,8 %-al 21. helyezett, Balanyi Sándor 369 ponttal 61,5%-al a 24. helyen végzett. Nőknél ifjusági kategóriában Sárkány Szabina 496 ponttal 82,6 %-os teljesítménnyel első helyezettként a dobogó legmagasabb fokára állhatott. Csankovszki Anna 406 ponttal 67,6 %-os teljesítménnyel dobogós, második helyezett. Felnőtt kategóriában Fetterné Nagy Tünde 320 ponttal 53,3 %-os teljesítménnyel 10. helyezett, Senior kategóriában Bicskeiné Csányi Mária 359 ponttal 59,8 %-os teljesítménnyel a 4. helyezett lett.

Vadász íjjal versenyzőknél senior férfi kategóriában Dinnyés Gyula 529 ponttal 88,1 %-os teljesítménnyel a dobogó harmadik fokára léphetett. Őt követte a 4. helyen Tamáskovics Gyula 520 ponttal, mely 86,6 %-os teljesítmény. A nőknél felnőtt kategóriában Kis Mónika 398 ponttal 66,3 %-os teljesítménnyel 6. helyezett. Senior kategóriában Kövecses Zsuzsánna 375 ponttal 62,5 %-os teljesítménnyel dobogós, első helyezett.
Mindenki kapott oklevelet az eredményességéről, a helyezettek érmet, a kategória győztesek pedig egy kresztáblát ábrázoló vesszőfogót kaptak jutalmul.

Köszönet a lebonyolítóknak ezért a csodás napért. Öröm volt az íjászat!