2024. április 28, vasárnap - Valéria

2014. Április 27. 12:19, vasárnap | Helyi
Forrás: Félegyházi Hírek

"Öröm útja" az Ótemplomban

- Ma (április 27-én) 15 órakor az öröm útját végezzük. Ezt követően befejezzük az irgalmasság kilencedét, majd szentmise lesz.
- Hétfőn a 7.00-kor kezdődő szentmise után búcsút veszünk a Czestochowai Mária-kép másolatától.

- Hétfőn a 18.30-as szentmise után folytatódik a bibliaóra.

- Kedden az esti szentmisét követően folytatódik a filmvetítés.

- Április 30-án szerdán, Kalmár Józsefné Fazekas Anna születésének 200. és halálának 105. évfordulóján, 16 órakor ünnepség lesz a Polgármesteri Hivatalban. 17 órakor szentmise lesz a Kalmár-kápolnában.

- Csütörtökön első csütörtök lesz, betegeinket otthonaikban felkeressük.
- Pénteken első péntek lesz 24 órás szentségimádással.

- Szombaton első szombat lesz.

Május hónapban az esti szentmisék előtt, 18 órától a Loretói litániát végezzük.

- Felhívjuk a szülők figyelmét arra, hogy a jövő héten az általános iskola 1. osztályába beiratkozás lesz. Minden keresztény szülő kötelessége, hogy gyermekének hittanoktatásáról nyilatkozzon.
- Felhívjuk az énekkar figyelmét, hogy április 29-én (kedden), 17 órától énekkari próba lesz.
Isten éltesse mindazokat, akik a héten ünneplik névnapjukat, szü¬le¬tés¬nap¬jukat vagy házassági évfordulójukat, Isten gondviselő jósága kísérje őket egész életükben.

A hét ünnepei:
Hétfő: Chanel Szent Péter áldozópap és vértanú emléknapja
Szent Montforti Grignion Mária Lajos áldozópap emléknapja
Kedd: Sienai Szent Katalin szűz és egyháztanító, Európa társvédőszentjének ünnepe
Szerda: Szent V. Pius pápa emléknapja
Csütörtök: Munkás Szent József emléknapja