2024. április 27, szombat - Zita

2015. Szeptember 04. 12:47, péntek | Helyi
Forrás: police.hu

Őrizetben a tiszaalpári lopások gyanúsítottjai

A megalapozott gyanú szerint az öt férfi 2015 augusztusában összesen öt bűncselekményt követett el.

A Kecskeméti Rendőrkapitányság Tiszakécske Rendőrőrse nyomozást folytat lopás bűntett és lopás vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt J. Zsolt 22 éves tiszaalpári lakossal és négy társával szemben.

A rendelkezésre álló adatok szerint J. Zsolt, valamint B. István 29 éves és H. Krisztián 18 éves helyi lakosok 2015 augusztusában egy használaton kívüli tiszaalpári vendéglátóhely több helyiségébe betörtek és onnan golyós rézcsapot, fürdőszobai csaptelepet, kötőelemeket, sarokszelepeket, indukciós főzőlapot, 14 vödör mennyiségű nemes vakolatot és egyéb használati tárgyakat tulajdonítottak el.

A megalapozott gyanú szerint B. Péter 22 éves tiszaalpári lakos és 18 éves társa 2015. augusztus 17. és 2015. augusztus 18. közötti időben a szúnyogháló kifeszítését követen egy tiszaalpári családi házból arany és bizsu ékszereket lopott el. A két gyanúsított és a 20 éves I. Gábor 2015. augusztus 20-án egy helyi lakatlan ingatlan udvarából egy satupadot vitt magával.

A nyomozás adatai szerint 2015. augusztus 21. és 2015. augusztus 28. közötti időben a gyanúsítottak egy tiszakécskei szórakozóhely mögötti területről, illetve egy nyitott fészerből három lezáratlanul hagyott kerékpárt vittek magukkal.

A Tiszakécske Rendőrős nyomozói J. Zsoltot és B. Istvánt 2015. szeptember 2-án, a többi gyanúsítottat másnap elfogták és gyanúsítottként hallgatták ki őket. A házkutatások során a rendőrök az elkövetéshez használt eszközöket megtalálták és lefoglalták.

Négy férfit őrizetbe vettek a nyomozók és kezdeményezték előzetes letartóztatásuk indítványozását, I. Gábor az eljárás további szakaszában szabadlábon védekezik.

2024. Április 26. 20:25, péntek | Helyi

Tavaszi virágünnep Kiskunfélegyházán

2024. Április 26. 20:05, péntek | Helyi

Természettudományos siker