Hírek
2024. November 07. 08:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Orbán Viktor átvette a Türk Világ Legfelsőbb Rendje díjat
Ebben az évben Orbán Viktor miniszterelnök vehette át a Türk Államok Szervezete (TÁSZ) csúcstalálkozója alkalmából odaítélt \"a Türk Világ Legfelsőbb Rendje\" kitüntetést -
tájékoztatta az MTI-t Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtófőnöke szerdán Biskekben.
A díjat Szadir Dzsaparov kirgiz elnök adta át a magyar kormányfőnek.
A Türk Világ Legfelsőbb Rendje a Türk Államok Szervezete legmagasabb kitüntetése, amelyet 2019-ben alapítottak. Az elismerést olyan kiemelkedő vezetők kapják, akik jelentős mértékben hozzájárulnak a türk államok közötti egység és együttműködés megerősítéséhez, valamint a közös kulturális örökség ápolásához.
A hivatalos méltatás szerint Orbán Viktor"a Magyarország és a türk államok közti kapcsolatok erősítéséért tett kimagasló erőfeszítéseiért, valamint a türk világon belüli együttműködés előmozdításáért való jelentős hozzájárulásáért" érdemelte ki az elismerést.
Sajtófőnöke beszámolója szerint Orbán Viktor köszönő beszédében elmondta: mi magyarok vagyunk a legnyugatibb keleti nép, keletről vándoroltunk Európába, és a hasonlóan vándorló népek közül mi egyedül maradtunk fenn. Fontosnak nevezte, hogy Magyarország és a türk világ kapcsolata ne a lezárt múlt, hanem egy élő kapcsolat legyen.
Kiemelte: nem személyes érdemnek tekinti az elismerést, hiszen az elmúlt száz évből sok-sok ember munkája van ebben a kitüntetésben. Végezetül kifejtette: hisz abban, hogy a türk népek közössége a világ egyik legsikeresebb térsége lesz.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 15. 08:01, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: Brüsszel hibát hibára halmoz a gazdaságpolitika területén
2025. Július 15. 07:59, kedd | Belföld
Pride: hat országgyűlési képviselő mentelmi jogának felfüggesztését indítványozta a legfőbb ügyész
Az áprilisi demonstrációkon történtek kapcsán, kilenc szabálysértési ügyben hat országgyűlési képviselő mentelmi jogának felfüggesztését indítványozta a legfőbb ügyész - közölte a Legfőbb Ügyészség hétfőn az MTI-vel.