Hírek
2023. Szeptember 26. 12:04, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Orbán Viktor a francia Veolia vállalat vezetőjével tárgyalt

Orbán Viktor miniszterelnök kedden délelőtt a Karmelita kolostorban fogadta Antoine Frérot-t, a Veolia Environnement igazgatótanácsának elnökét és delegációját -
közölte az MTI-vel Havasi Bertalan, a Miniszterelnöki Sajtóirodát irányító helyettes államtitkár.
A Veolia a magyar energia-, víz- és hulladékgazdálkodási piac egyik vezető szereplője.
A keddi egyeztetés fő témája a magyar kormány és a Veolia (Dalkia) Energia Zrt. között tíz évvel ezelőtt kötött stratégiai partnerségi megállapodás megújítása volt.
Tárgyaltak a cég további magyarországi terveiről és erőmű-beruházásairól, de szóba kerültek a francia-magyar gazdasági kapcsolatok is - tájékoztatott a sajtófőnök.
Ezek érdekelhetnek még
2023. December 07. 13:43, csütörtök | Belföld
Czomba Sándor: a munkásszállások legalább 50 százalékát magyar munkavállalóknak kell biztosítani
Húszmilliárd forinttal indul a munkásszállások építését támogató új program, ez 3500 ember számára biztosít majd lakhatást.
2023. December 07. 06:00, csütörtök | Belföld
A közútkezelő folyamatosan takarítja az utakat a nyugati országrészben
Folyamatosan végzi a hóeltakarítást és az utak síkosságmentesítését a nyugati országrészben a Magyar Közút Nonprofit Zrt., amely a téli útviszonyok, az ország többi részére is átterjedő havazás miatt szerdán fokozott óvatosságot
2023. December 06. 12:06, szerda | Belföld
Új menetrend december 10-től a Volánbusznál
2023. December 06. 09:34, szerda | Belföld
Továbbra is szenved a magyar gazdaság
A kiskereskedelmi forgalom 6,5 százalékkal, míg az ipari termelés 3,2 százalékkal csökkent.