2024. május 21, kedd - Konstantin

2017. December 15. 17:33, péntek | Helyi
Forrás: Adrienn

Nyomd ki a súlyt és nyerj!

Holnap (2017. december 16-án) 8:45 órai kezdéssel hagyományőrző céllal ismét megrendezésre kerül a XV. Sébi-kupa fekvenyomó verseny a Darvas József Általános Iskola aulájában.

A résztvevők emléklapot, emellett a súlykategóriák és női verseny győztesei kupát, továbbá az 1-3. helyezettek érmeket kapnak.

A Masters verseny győztese kupát kap, érmek, itt nem kerülnek kiosztásra.

Az abszolút kiskunfélegyházai nyertes viheti haza a Sébi-kupa vándorserleget.

Minden versenyzőt finom ebéddel látnak vendégül szervezők.

Szabályok:

• Könyökbandázs használata nem engedélyezett!
  • A versenyzőnek a hátán kell feküdnie, vállának és fenekének érintenie kell a padot, nyomáskor nem emelkedhetnek el!
  • Fej emelkedhet, teli talp nem elvárás, de végig érinteni kell a földet!
  • Hüvelykujjal át kell fogni a rudat, madárfogás nem megengedett!
  • A súlyt addig kell leengedni, amíg az érinti a versenyző mellkasát, majd a karok kinyújtásával kell kinyomni a súlyt addig, amíg a karok ki nem egyenesednek, majd azt a villába kell visszahelyezni!

A versenyt és a szabályos nyomásokat bírói hármas felügyeli! Helyezéseket a Wilks-táblázat alapján számolják a szervezők.

(Címlapfotó: 2016. évi archív)

Címkék: fekvenyomó, Sébi Kupa

2024. Május 19. 10:58, vasárnap | Helyi

Hírek az Ótemplomból

Pünkösdvasárnap, a Szentlélek kiáradásának főünnepe – 2024. május 19.

2024. Május 17. 19:42, péntek | Helyi

A digitális dzsungelben is van létjogosultsága a grafikáknak

2024. Május 17. 10:17, péntek | Helyi

Erőszakkal akarta rávenni