Hírek
2016. Szeptember 06. 07:40, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Nyelvparádé a hétvégén a fővárosban
Ismét megrendezik a nyelvparádét a fővárosban: a péntektől vasárnapig tartó rendezvényen magyarországi és külföldi nyelvtanfolyamokkal, próbanyelvvizsgával, nyelvtanulási segédeszközökkel, bemutatóórákkal,
nyelvkönyvekkel és online tanulási lehetőségekkel várják az érdeklődőket.
A szervezők MTI-hez eljuttatott közleménye szerint a Millenáris D épületében ingyenesen látogatható nyelvparádén magyar és külföldi nyelviskolák, nyelvvizsgaközpontok, könyvkiadók, nyelvi utaztatók és szoftverfejlesztők egyaránt jelen lesznek.
A rendezvényen a nyelvtanárok tájékozódhatnak a legújabb digitális eszközökről, tananyagokról, és megismerhetik azokat a módszereket is, amelyekkel hatékony lehet a vizsgafelkészítés, valamint gyakorlati segítséget, ötleteket kapnak, amelyekkel diákjaik a hosszú nyári szünet után gyorsan felfrissíthetik nyelvtudásukat. Az elmúlt évhez hasonlóan egy rendhagyó módszertani konferencia is várja a nyelvtanárokat.
A közleményben kitértek arra is, hogy a világon majdnem minden harmadik ember angolul tanul. Az Education First legutóbbi felmérése szerint ez a skandináv országokban élőknek sikerül leghatékonyabban, ahol a társadalom minimum 65 százaléka tökéletesen beszéli a nyelvet. A felnőttek vizsgaeredményei alapján készült felmérésben Magyarország a 21. helyet foglalja el közel 58 százalékkal, India és Lettország "szomszédságában". A régióban különösen szembetűnő a magyarok lemaradása, ugyanis Szlovénia és Lengyelország az első tízbe került.
A Nyelvparádé különlegessége idén a péntek délutáni Silent Reading Party - vagyis a Csendben Olvasós Buli - lesz, ahol mindenki zajmentesen, békességben, mindenfajta "kütyü" zavaró hatása nélkül olvashatja az általa hozott könyvet.
A rendezvényről további információ a www.nyelvparade.hu oldalon található.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 15. 08:32, vasárnap | Belföld
Szijjártó Péter: a Von der Leyen és Zelenszkij páros nagyon komoly károkozásra készül
2025. Június 15. 08:31, vasárnap | Belföld
Gyopáros Alpár: megjelent a falusi templomok felújítását biztosító kormányhatározat
2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld
MKIF: Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen
Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen - közölte az MKIF Magyar Koncessziós Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. pénteken az MTI-vel.
2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld
MÁV: először ment utasokkal óránként 160 kilométerrel vonat Budapest és Székesfehérvár között
Budapest és Székesfehérvár között első alkalommal ment utasokkal óránként 160 kilométeres sebességgel vonat pénteken - jelentette be Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon.