2024. április 29, hétfő - Péter

2015. November 08. 16:00, vasárnap | Helyi
Forrás: Félegyházi Közlöny

November 9-én nyit az uszoda

A kezdeti 260 liter/percről sikerült jelentősen javítani a kút kapacitását. Ahhoz, hogy rendeltetését betöltse, 500 liter/perc kapacitás szükséges. Ennek elérése volt a cél.

Ottjártunkkor a kompresszorozás zajlott, majd másnap a vegyszeres tisztítás következett.

Egyébként az 1983-as fúrású kutat – amely a félegyházi strand és uszoda, valamint a városi kórház fürdőjének hidegvíz igényét is biztosítani hivatott – utoljára 1993-ban újították fel. Július elejétől folyamatosan csökkent a vízhozama, így mindkét intézmény kénytelen volt a Bácsvíz hálózatából igénybe venni a hidegvizet, ami milliós nagyságrendű pluszköltséget jelentett. A hiba feltérképezése során kiderült: beavatkozás nélkül folyamatos kapacitás csökkenésre kell felkészülni. Végül a VSZKSZ olyan céget bízott meg a feladattal, amely garanciát vállalt a vízhozam biztosítására.

Kelemen József fürdővezetőtől megtudtuk, hogy emellett több fázisban megtörténnek a karbantartási munkálatok is: a medencék takarítása, vízkőoldózása, a túlfolyók festése, vízgépészeti munkálatok. A VSZKSZ dolgozói elvégezték azoknak a hibáknak a kijavítását is, amire üzem közben nincs mód, továbbá festettek, mázoltak, burkolatot és fűtőtestet javítottak, felkerültek a hajszárítók, és megtörtént a nagytakarítás. A fürdővezető hangsúlyozta: nagyon lelkes a dolgozói gárda, nagyszerű munkát végeznek.

Elsődleges cél az egészségügyi biztonság, a fertőzésveszély kizárása, és a tisztaság megteremtése. November 9-én megújulva és megszépülve várja látogatóit a városi uszoda.

2024. Április 28. 12:06, vasárnap | Helyi

Hírek az Ótemplomból