2024. április 26, péntek - Ervin

2020. Október 30. 11:35, péntek | Helyi
Forrás: bacskiskun.hu

November 2-től szigorúbb maszkviselési szabályok lesznek

A döntést az operatív törzs sajtótájékoztatóján jelentették be tegnap és a kormány hivatalos Facebook-oldalán is közzé tették.

• az éttermekben a vendégek kötelesek maszkot viselni, kivéve amíg az ételt-italt elfogyasztják
  • nyilvános zenés-táncos rendezvényeken is kötelező lesz az arc eltakarása
  • aki a szabályokat megszegi, szabálysértést követ el és kivezethető
  • a szabályok betartása az üzemeltetők felelőssége
  • az ellenőrzést kereskedelmi hatóságként a rendőrség is végezheti

A mai napon Orbán Viktor miniszterelnök a Kossuth Rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában többek között arról is beszélt, hogy tegnap 27 miniszterelnök együttes virológiai megbeszélést folytatott.

Elmondta: Azt tudom mondani, hogy nálunk a helyzet még istenes. Itt sem könnyű, de sokkal rosszabb a helyzet például Belgiumban vagy Hollandiában. Kész zűrzavar, ami Európában uralkodik - mondta a kormányfő.

Orbán Viktor szólt arról is, hogy az uniós intézkedések között próbálnak valamilyen egységes rendszert kialakítani. Mindenki a saját rendszerében bízik a teszteket illetően is - tette hozzá.

Valóban mindenki csinál valamit, de az intézkedések szigorúsága és helyzet nem fedi egymást. Nem a szabályok számának a szaporítása, hanem a meghozott szabályok betartása a legfontosabb - tette hozzá. Abban van a kulcs, hogy a maszkviselést be kell tartani - mondta a kormányfő.

Bővebben: https://kormany.hu/hirek/tobb-helyen-kell-maszkot-viselni

Forrás: Magyarország Kormánya Facebook oldal, magyarhirlap.hu

2024. Április 26. 13:44, péntek | Helyi

„Te szedd” akció!

2024. Április 25. 21:11, csütörtök | Helyi

105. születésnapját ünnepelte Erzsike néni

Kiskunfélegyháza legidősebb polgára betöltötte 95. életévét.

2024. Április 25. 19:54, csütörtök | Helyi

Anyakönyvi hírek

Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.

2024. Április 24. 14:04, szerda | Helyi

Gyermekrajzpályázatot hirdet a MÁV a balesetek megelőzése érdekében