Hírek
2024. Október 17. 08:07, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
NGM: jövőre egyedi lehetőségként az önkéntes pénztári megtakarításokat fel lehet használni lakáscélokra
Egyedi lehetőségként 2025-ben a lakáscélok megvalósítására - vásárlásra, felújításra, régebben felvett lakáshitel visszatörlesztésére, új lakás vásárlásánál az önerőre - fel lehet majd használni az önkéntes pénztárakban összegyűjtött megtakarítások teljes összegét - mondta az M1 aktuális csatornán szerdán a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) miniszteri biztosa, aki hangsúlyozta, hogy jelenleg a tervezet társadalmi egyeztetése zajlik.
Kovács Zsolt kiemelte, a "hosszú távú öngondoskodás sokszor a lakásban testesül meg", ezért fontos része a javaslatcsomagnak, hogy családon belül ezeket a megtakarításokat a hozzátartozók javára is át lehet irányítani. Mivel egymillió pénztártag van az önkéntes pénztárakban, így az ő családtagjaikkal együtt, ez az intézkedés több millió embert érint.
Arra is kitért, hogy például az önkéntes nyugdíjpénztárak már több mint 30 évesek, így vannak olyan tagok, akik már 30 éve takarítanak meg rendszeresen és vannak olyanok is, akik korábban megtakarítottak, de az utóbbi időben már nem fizetnek be, de még mindig pénztártagok.
Ha megpróbálnák meghatározni a rendelkezésre álló összeget, akkor biztosan találnának olyan pénztártagot, akinek csak pár százezer és találnának olyat is, akinek több 10 millió forint van a pénztári számláján - ismertette az NGM miniszteri biztosa.
Kovács Zsolt közölte, jelenleg az önkéntes pénztárakban több mint 2000 milliárd forint van, ha ennek néhány tíz százaléka megmozdulna, az már azt mutatná, hogy komoly sikere van az intézkedésnek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 13. 15:00, szerda | Belföld
A független benzinkutasok üzemanyagellátási nehézségektől tartanak, a Mol stabil üzemanyagellátást ígér
2026. Május 13. 12:00, szerda | Belföld
Magyar Péter: Ópusztaszeren lesz szerdán az első kormányülés
Kedd éjfélkor hivatalba lép a Tisza-kormány; szerdán 15 órától Ópusztaszeren tartják az első kormányülést - közölte Magyar Péter miniszterelnök kedd este a Facebook-oldalán.
2026. Május 13. 09:00, szerda | Belföld
Orbán Balázs: egy demokráciában le lehet szavazni az igazságot is, ettől függetlenül az még igazság
Egy demokráciában le lehet szavazni az igazságot is, ettől függetlenül az még igazság - értékelte a korábbi kormánypártok választási vereségét Orbán Balázs volt kampányfőnök szerdán a Patriótának adott interjújában.
