2024. április 23, kedd - Béla

2023. Március 29. 08:18, szerda | Helyi
Forrás: batthyanysuli.hu

Neves matekversenynek adott otthont a Batthyány iskola

A "Kecske kupa" nevet viselő matematika csapatverseny kétfordulós, melyben a Batthyány Lajos Általános Iskola versenyhelyszínként szerepelt.

A félegyháziakon kívül Makóról voltak még csapatok, megtisztelő, hogy ők évek óta a Batthyány iskolát választják helyszínként.

Március 24-én 33x4 fős csapat versenyzett. Sok gyerek, sok munka, ezáltal nagy összefogás szükséges az ilyen megmérettetés zökkenőmentes lebonyolításához.

A Batthyányból a 6. a osztály Halacskák csapata meghívást kapott az országos döntőbe, ami májusban lesz Kecskeméten. Csapattagok: Csőke Csenge, Fenyvesi Zsófia, Huszka Laura Éva, Rigó Klára. Felkészítő: Rádiné Petróczi Mária Márta tanárnő.

Köszönet az iskola pedagógusainak, tanulóinak és volt diákjainak, akik segítették a lebonyolítást. Külön köszönet a Félegyházi Termál Parkfürdő, Petőfi Mozi, Integrál Áfész Kossuth ABC, Kozák Italdiszkont és a Fábián Cukrászda támogatásáért.

Forrás: batthyanysuli.hu

2024. Április 23. 16:25, kedd | Helyi

Növényvédelmi permetezés

2024. Április 23. 10:37, kedd | Helyi

Vonat és autó karambolozott Kiskunfélegyháza külterületén

A Csongrádi úti tanyák megállóhely közelében történt a baleset.

2024. Április 22. 14:46, hétfő | Helyi

Ma van a Föld Napja

2024-ben újra fókuszban a műanyagok a 34. magyar és az 54. világméretű Föld napján.

2024. Április 22. 14:17, hétfő | Helyi

Sokat árthat a jószándék is!

Ne vigyék haza a madárfiókákat és más állatkölyköket, őzgidákat, nyúl-, nyest- és mókuskölyköket, vadmalacokat! - kéri a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).