2024. április 19, péntek - Emma

2018. Május 20. 05:58, vasárnap | Helyi
Forrás: Adrienn

Nemzetközi tornászversenynek ad otthont Félegyháza

Immáron harmadik alkalommal rendezik meg Kiskunfélegyházán a Matolay Nemzetközi Emlékversenyt a Városi Sportcsarnokban.

A Magyar Torna Szövetség által támogatott kétnapos megmérettetésre 8 országból 118 leány érkezett, hogy szerenként bizonyítsa felkészültségét és tehetségét. Ez a verseny egyben a Női Tornász Szuper Csapatbajnokság soros fordulója is. A sportrendezvény fővédnöke dr. Magyar Zoltán kétszeres olimpiai bajnok tornász, a Magyar Torna Szövetség elnöke, kiemelt sztárvendégi pedig Berki Krisztián olimpiai bajnok, Dévai Boglárka Európa bajnoki bronzérmes és Kovács Zsófia Európa bajnoki 2. helyezett tornászok.

Az ünnepélyes megnyitón Berki Krisztián olimpiai bajnok köszöntötte a versenyzőket és edzőiket valamint a megjelent közönséget.
A szombati nap zárását követően a torna ma (május 20-án) 10:30-tól a I-II-III. korcsoportos szerenkénti döntőkkel folytatódik.
Minden érdeklődőt szeretettel várnak a sportcsarnokban. A belépés díjtalan.

SZUPER CSAPATBAJNOKSÁG 1. FORDULÓ
1. Postás SE A-csapata (Székely Zója, Molnár Csenge, Csasztvan Lilla, Péter Sára, Mokosova Barbora) 151.300 pont
2. Dunaferr SE 150.600
3. TC Békéscsaba 144.700