2016. Október 24. 08:59, hétfő | Helyi sport
Forrás: Seres László

Nemzetközi sakkbajnokságot rendeztek a Lakiteleki Népfőiskolán

A „Kárpát - Medencében Sakkozó Magyarok XXI. Találkozója” nemzetközi
bajnokságot rendezték 2016. október 15-22. között a Lakiteleki Népfőiskola Kölcsey Házában.

Az 1996-ban kezdődött esemény-sorozat, sokak nagy örömére nem szakadt meg, habár nem a megszokott, nyár-végi időben, hanem csak ősszel sikerült létrehozni, melyen az idén is alkalom volt arra, hogy a kedvenc sportág gyakorlása mellett tovább erősíthették a magyarság összetartozását is!

Az Open-versenyben, mely 7 fordulós, nemzetközi minősítő-bajnokság, 29-en ültek asztalhoz, köztük két korábbi győztes, de az erős mezőnyben, az élen végig szoros küzdelemben, mégis nagy meglepetésre az idén új bajnokot avattak:
I. Darázs Zoltán 6 pont (Ómoravica-Jászberény),
II. Farkas Tibor 5 pont (Magyarkanizsa-Makó),
III. Lengyel Ferenc 4,5 (Debrecen) /mindkettő kétszeres bajnok/.

A gyermek-verseny legjobbjai:
1. Papp Marcell Imre (Kecskemét) 4.5 pont,
2. Vadócz Balázs 4.0 pont,
3. Bodó Szabolcs 3.0 pont (mindkettő Tatabánya).

Az egyéni villámverseny 9 fordulós nemzetközi-minősítő bajnokság volt,
melyen nem csak a találkozó résztvevői játszhattak, 18-an mérették meg magukat. A győztes Farkas Tibor lett 8,5 ponttal, mögötte 2. Darázs Zoltán 7 pont,
3. Udvardi Zalán (Szentes) 6,5 ponttal.

A csapat villám versenyben a Kecskeméti TÁKISZ SE csapata nyert „Csu-Ker-Da” fantázia-névvel, 21 és fél ponttal, II. a „Sakkbarátok” egyesülete Kisbér-Ászár, III. a Kiskunfélegyházi Honvéd TK csapata „Kiskun-Kanizsa” névvel.

Számtalan különdíj is gazdára talált:
A leghűségesebb játékosok, kiemelten az „örökös-résztvevők”:
Bicskei Mihály (Magyarkanizsa), Donkó Mátyás (Kecskemét), Farkas Tibor és Szatmáry József.

A legtapasztaltabb Dán Ferenc (83 éves), a legeredményesebb 60 éven felüli Follért Gyula (Szatmárnémeti), a legfiatalabb Csorba Zalán (10 éves).

A kiemelt-területek legjobbjai:
Polner József (Erdély), Szatmáry József (Kárpátalja), Kósa Jenő (Vajdaság), Nagy József (Magyarország), Hideg Ferenc Bendegúz (Bács-megyei ifjúsági).

A „Találkozónak lesz folytatása”, erről biztosította a résztvevőket Lezsák Sándor fővédnök úr a záró-ünnepélyen.

Reméljik a következőtt ismét a nyár-végén, az iskola-szezon előtt sikerül megrendezni, továbbra is csak azokat várják természetesen a találkozó megnevezésének értelmében, akiknek nem kell tolmács, akik édes anyanyelvünket értik-használják!

2024. Április 22. 11:36, hétfő | Helyi sport

A hétvégén is bizonyítottak a félegyházi birkózók

A hétvégén válogatott versenyzőink mérettették meg magukat különböző nemzetközi versenyeken határon innen és túl.