2024. április 27, szombat - Zita

2016. December 18. 07:00, vasárnap | Helyi
Forrás: hirado.hu

Nem lesz fehér karácsony

Köd lesz és pára. Utoljára 2002-ben volt Magyarországon fehér karácsonyunk.

Nem lesz fehér karácsony, legalábbis a jelenlegi előrejelzések szerint – mondta a hirado.hu-nak Molnár Csilla, az M1 meteorológusa.

Karácsonykor a mostanihoz hasonló ködös, párás időre lehet számítani, éjszakánként akár -10 fokot is mutathatnak a mérők, napközben -1 és +5 fok között, tehát kicsivel fagypont felett alakul majd a hőmérséklet.

2002-ben fordult elő utoljára, hogy december 24-én este országrésznyi területet borított hótakaró – mondta el Molnár Csilla az Országos Meteorológia Szolgálat adataira hivatkozva. Ahhoz egyébként, hogy Magyarországon fehér karácsonyról lehessen beszélni, összefüggő hótakarónak kell képződni – tette hozzá az M1 meteorológusa.

Az elmúlt 100 év során mindössze 15 alkalommal fordult elő olyan, hogy az ünnep mind három napján legalább 5 centiméteres volt a hóréteg vastagsága.

Tíz centiméternél is több hó volt 1917-ben, 1927-ben, 1933-ban, 1963-ban, 1969-ben, 1970-ben és 1996-ban, míg 1935-ben 30 centiméteres hótakaró volt 24-én, amely a három nap alatt csak 5 centiméterrel csökkent.

Ónos eső várható

Karácsonykor tehát nem várható csapadék a jelenlegi adatok szerint, de vasárnap és hétfőn még igen. Délután nyugaton eső, az ország középső területein ónos eső, míg keleten havazásra kell készülni, de nagy mennyiségű csapadékra sehol nem kell számítani. Ma az ország nyugati részében 3-6 fok között, keleten fagypont alatt alakul a hőmérséklet, és a leghidegebb északkeleten lesz.

Hétfőn már csak hószállingózás várható, majd keddtől megszűnik a csapadék az országba, de ködszitálásra számítani kell, főleg a reggeli órákban zúzmarás köd lehet.

2024. Április 26. 20:25, péntek | Helyi

Tavaszi virágünnep Kiskunfélegyházán

2024. Április 26. 20:05, péntek | Helyi

Természettudományos siker