2024. április 23, kedd - Béla

2019. December 06. 08:00, péntek | Helyi
Forrás: Adrienn

Nem hiába várták a gyerekek a Mikulást

Városi Mikulás Ünnepséget tartottak december 5-én a Kiskunfélegyházi Városi Sportcsarnokban.

Tömegeket vonzott a városunk önkormányzata által szervezett Mikulás Ünnepség a sportcsarnokba csütörtök délután. A gyerekek számos játszóeszközzel múlathatták az időt a nagyszakállú megérkezéséig.

Kézműveskedéssel, arcfestéssel, csillámtetoválással, népi fajátékokkal várták az apróságokat és szüleiket, nagyszüleiket a rendezvényre, ahol Polyák Lilla zenés gyermekműsorával szórakoztatta a közönséget. A színpad előtt szivacsszőnyegek hevertek, melyen a kicsik kényelmesen játszadozhattak, bukfencezhettek, birkózhattak. A nagyobbacskák felmászhattak a bordásfalakra, de kitombolhatták magukat a trambulinon is.

A sportcsarnok előterében pedig egy 6 éves kislány, Csányi Panka megsegítésére rendeztek jótékonysági sütivásárt. A becsületkasszás vásár bevételéből steril szobát szeretnének a szülők kialakítani otthon, hogy a súlyosan beteg Panka hazatérhessen.