2024. július 27, szombat - Olga

2023. December 08. 20:04, péntek | Helyi
Forrás: batthyanysuli.hu

Nem csak mese, hanem valóság

December 7-én a Batthyány iskola alsó tagozata és az 5. évfolyam a kecskeméti Katona József Nemzeti Színházba látogatott el, ahol „A kis herceg” című előadást tekintették meg.

Az igazi mesevilág a B-612-es kisbolygón tárul elénk. Ezen a gyermekkort idéző játékbolygón él a Kis herceg, s innen indul el látogatóba, a szomszédos planéták lakóihoz.
A gyermekmesén belül ott van egy másik, filozofikus mese: egy gyermek utazásának története, aki ártatlan szemével értetlenül figyeli a felnőttek világát.

A darab megtekintése után az egyik főszereplő, a pilóta Sipos Áron színművész köszöntötte egy virággal az éppen ezen a napon születésnapját ünneplő kolléganőt.

A Mikulástól a gyerekek szaloncukrot kaptak.

Forrás: batthyanysuli.hu, kecskemetinemzeti.hu, Kovács Ágnes

2024. Július 24. 15:18, szerda | Helyi

A hosszú élet titka: a sport és az egészséges táplálkozás

Legalábbis ezt vallja Szigeti Ferenc, aki a napokban töltötte 90. életévét.

2024. Július 21. 09:08, vasárnap | Helyi

Nemzetközi versenyen szerepeltek sikeresen a félegyházi birkózók

Nemzetközi utánpótlás szabadfogású versenyt rendezett a Budapesti Vasas, ahol több európai országból és az USA-ból is érkeztek versenyzők.

2024. Július 21. 09:06, vasárnap | Helyi

Hírek az Ótemplomból