2024. május 6, hétfő - Ivett

2015. Július 05. 20:00, vasárnap | Helyi
Forrás: HVG

Nem az ön tévéje őrült meg, mindenkinél megváltoztak a csatornák

A szolgáltatókat jogszabály kötelezte arra, hogy most összekutyulják a jól megszokott csatornakiosztást. Íme a tudnivalók.

Az MTVA javaslata és a médiatanács döntése alapján az első csatornahelyekre kerülnek az állami tévécsatornák. Az ajánlás július 1-jétől vezeti be a sorrendet, de a Telekom tájékoztatása szerint ők például már június 30-ától, azaz mától megváltoztatják a csatornasorrendet.

A változás értelemszerűen azt is jelenti, hogy a jóval nézettebb kereskedelmi csatornák az eddiginél magasabb sorszámú programhelyre kerülnek. A változás a nézők több mint kétharmadát érinti: a magyar háztartások 70 százalékában, közel hárommillió otthonban van digitális tévészolgáltatás.

Az új csatornakiosztás nagyjából így fog kinézni – azért csak nagyjából, mert bizonyos állami adók csak később indulnak el, ezt alább külön jeleztük. (Amíg ezek a csatornák elindulnak, addig minden szolgáltató saját kedve szerint tölti fel az ideiglenesen üres helyeket.)

1: M1
2: M2
3: Duna Tv
4: M4 Sport (július 4-én indul)