Hírek
2025. Március 13. 07:55, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
NAV: érkeznek az adószámla-értesítők

Márciustól folyamatosan küldik az adószámla-értesítőket a magánszemélyeknek és a gazdálkodóknak - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szerdán az MTI-vel.
Adószámla-értesítőt csak az kap, akinek ötezer forintnál több tartozása, vagy ezer forintnál több túlfizetése van. Aki tavaly elmulasztott, vagy késve fizetett meg valamilyen kötelezettséget, és emiatt ötezer forintot elérő késedelmi pótléka is van, a pótlékról is kap tájékoztatást - tették hozzá.
Tájékoztatásuk szerint
banki mintát követő működésre áll át a NAV késedelmi pótlék rendszere. Ez azt jelenti, hogy a késedelmi pótlék felszámítása, előírása havonta történik. A NAV márciusban mindenkit értesít, akinek az ötezer forintot eléri a késedelmipótlék-tartozása, azt 2025. március 31-ig kell rendezni, az új elszámolási mód pedig áprilisban indul.
Az elektronikus vagy postai értesítések elején mindenki megtalálja a számára legfontosabb információt: kell-e fizetnie, igényelhet-e vissza - írták.
Hozzátették, hogy az adószámla aktuális állapota bármikor megtekinthető a NAV Ügyfélportálján (ÜPO) vagy a NAV-Mobil alkalmazás Adószámla funkciójában.
A tartozást érdemes minél előbb rendezni, mert az tovább pótlékolódik. A túlfizetésnél fontos odafigyelni az elévülésre, érdemes mielőbb átvezetést vagy kiutalást kérni. Ez legegyszerűbben az ÜPO-n keresztül tehető meg az adószámla lekérdezése után a Túlfizetés rendezése gombbal, külön segédprogram telepítése nélkül, bármilyen okoseszközről, akár mobiltelefonról is rendezhető az adószámla.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 22. 07:35, kedd | Belföld
Felújítás miatt négy hétre bezár a Keleti pályaudvar
Felújítás miatt augusztus 25-től négy hétre bezár a Keleti pályaudvar - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon hétfőn közzétett videóban.
2025. Július 22. 07:33, kedd | Belföld
Magyarország és Szerbia új kőolajvezetéket épít a két ország között
Magyarország, a rezsicsökkentés vívmányainak megóvása érdekében, új kőolajvezetéket épít Szerbiával, amely akár már 2027-ben működésbe léphet - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hétfőn Budapesten.
2025. Július 22. 07:28, kedd | Belföld
Szijjártó Péter reméli, hogy az amerikai-orosz birkózó mérkőzések enyhülést hoznak a két ország kapcsolatában
A pingpong-diplomácia egyszer már bejött az 1970-es években, így remélhetőleg a kedden Budapesten rendezendő amerikai-orosz birkózó mérkőzések is enyhülést fognak hozni a két ország kapcsolatában
2025. Július 22. 07:24, kedd | Belföld
Társadalmi egyeztetésre bocsátották az Otthon Start hitel részletszabályait
A kormány társadalmi egyeztetésre bocsátotta a 3 százalékos otthonteremtési hitel részletszabályait tartalmazó kormányrendeletet - közölte a Miniszterelnökség hétfőn az MTI-vel.