2024. május 3, péntek - Tímea

2017. Augusztus 11. 09:38, péntek | Helyi
Forrás: Bács-Kiskun Megyei Család, Esélyteremtési és Önkéntes Ház

Nagyszüleink bölcsessége

Megyei szintű történetírói pályázatot hirdet a Nők a Nemzet Jövőjéért Egyesület és a fenntartásában működő Bács-Kiskun Megyei Család, Esélyteremtési és Önkéntes Ház a nyugdíjas korosztály körében.

A pályázatra olyan írásokat várnak, amikben a nyugdíjasok megfogalmazzák milyen tudást adnának át szívesen a mai fiataloknak.
A pályázat célja, hogy a sok esetben már csupán az elbeszélők emlékei között élő hagyományok, szokások, történetek, események, jó gyakorlatok fennmaradjanak, átörökítődjenek a következő nemzedékek számára is.

A pályázat terjedelme: maximum 5 gépelt oldal, (Times New Roman betűtípus, 12-es betűméret, 1,5-es sorköz), vagy olvasható kézírással 8 oldal
Pályázók köre: nyugdíjas korosztály
Beadható pályázatok száma: pályázóként maximum kettő írás
Beadási határidő: 2017. szeptember 15., péntek

A pályamű mellé kérjük feltüntetni:
• az író nevét
• életkorát
• elérhetőségeit

A pályázatra beérkezett írásokat zsűri bírálja majd el.
A legjobbnak ítélt alkotásokat elismerő oklevéllel és ajándékutalvánnyal díjazzuk.

A felolvasással egybekötött eredményhirdetés várható időpontja és helyszíne:
2017. szeptember 29., péntek – Kecskemét

További információ kérhető:
Bács-Kiskun Megyei Család, Esélyteremési és Önkéntes Ház

6000 Kecskemét, Reile Géza u. 22.
eselyteremtes.bacs@gmail.com
+36 20 332 38 50, +36 20 332 87 11

2024. Május 03. 14:29, péntek | Helyi

2024. Május 03. 13:19, péntek | Helyi

2024. Május 03. 13:11, péntek | Helyi

Az erőszak nem megoldás

Vascsővel ment behajtani a tartozást egy 30 éves kiskunfélegyházi férfi.

2024. Május 03. 12:11, péntek | Helyi

Városalapítók Hete Hagyományőrző és Kulturális Fesztivál