Városlista
2026. május 5, kedd - Györgyi

Hírek

2021. Július 11. 09:59, vasárnap | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Nagyon erős UV-sugárzásra figyelmeztet az OMSZ

Nagyon erős UV-sugárzásra figyelmeztet az OMSZ

Nagyon erős UV-B sugárzás várható az ország több részén vasárnap - hívta fel a figyelmet az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ).

Az OMSZ közleménye szerint vasárnap nagyon erős UV-B sugárzás várható Dél-Dunántúlon, Észak- és Dél-Alföldön, valamint Észak-Magyarországon.

Az OMSZ arra kér mindenkit, hogy fokozottan védekezzen a napsugárzás által okozott leégés ellen.

Amennyiben lehetséges napközben 11 és 15 óra között kerüljék a napozást. Vállat takaró póló, szalmakalap, illetve fényvédő krém használata mindenképpen javasolt - írták.

Közölték, normál bőrtípusnál már 15-20 perc napon tartózkodás esetén is bőrpír keletkezhet.

A várható UV-B értékek területi eloszlása megtekinthető a www.met.hu/idojaras/humanmeteorologia/uv-b oldalon.

Címkék: sugárzás, UV

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 05. 09:00, kedd | Belföld

Radnai Márk: Balásy Gyula próbálja felmenteni magát, de semmi sem lesz elfelejtve

Balásy Gyula a NER multimilliárdosa elcsukló hangon próbálja felmenteni magát

2026. Május 05. 07:39, kedd | Belföld

Érettségi - Pedagógusok: a korábbiaknál nehezebb volt az idei magyar írásbeli

Az elmúlt évek vizsgáinál nehezebbnek ítélték a hétfői magyar nyelv és irodalom írásbeli érettségi feladatait az MTI-nek nyilatkozó középiskolai tanárok.

2026. Május 05. 07:31, kedd | Belföld

Kontroll-interjú: Balásy Gyula ingyen felajánlotta az államnak a médiacégeit

Balásy Gyula médiavállalkozó lemond valamennyi rendezvényszervező, kommunikációs és médiacégében birtokolt tulajdonrészéről, azokat felajánlja az állam részére.