2024. április 28, vasárnap - Valéria

2017. Január 17. 14:50, kedd | Helyi
Forrás: OrientPress

Nagyobb szükség van most véradókra

A tartós hideg, valamint a megfázásos megbetegedések miatt január első két hetében a vártnál alacsonyabb volt a véradói aktivitás.

Éppen ezért a Magyar Vöröskereszt és az Országos Vérellátó Szolgálat „Nyissa az új évet egy jó cselekedettel és adjon vért!” szlogennel véradásra buzdít mindenkit ‒ közölte a Magyar Vöröskereszt az OrientPress Hírügynökséggel.

Mint írják, a Magyar Vöröskeresztnek naponta 1800 véradót kell toboroznia ahhoz, hogy a kórházi ellátáshoz szükséges vérmennyiség rendelkezésre álljon.

A Magyar Vöröskereszt és az Országos Vérellátó Szolgálat a biztonságos nemzeti vérkészlet fenntartása érdekében arra kér mindenkit, aki egészségesnek érzi magát, vegyen részt az országban szervezett véradások valamelyikén és buzdítsa véradásra ismerőseit, barátait is.

Január hónapban 447 véradást szervez a Vöröskereszt országszerte, a pontos helyszínek és időpontok ahttp://veradas.hu/adj-vert/veradasok oldalon vagy a Véradás-Vöröskereszt ingyenesen letölthető mobil applikációval érhetőek el. Véradásra az Országos Vérellátó Szolgálat intézményeiben is van lehetőség, ezek listája ahttp://www.ovsz.hu oldalon található ‒ olvasható a tájékoztatásban.

Városunkban és vonzáskörzetében az alábbi helyszíneken és időpontokban nyílik lehetőség véradásra február hónapban:

• február 2. - Kossuth Lajos Szakiskola 9-12 óráig
  • február 8. - Szakmaközi Művelődési Ház(Szent János tér 3.) 9-12 óráig