Hírek
2026. Július 12. 13:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
MTVA: a közszolgálati hírszolgáltatás összehangoltan és fokozatosan újraindul a közmédia felületein
Megkezdődött a hírszolgáltatás fokozatos újraindítása az M1 képernyőjén, a közmédia rádiós felületein, valamint a digitális platformokon
- közölte a Duna Médiaszolgáltató és a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) Sajtóosztálya a július 7-i átmeneti leállást követő összehangolt hír-újraindítási folyamatokról szombat este.
Az MTI-hez eljuttatott tájékoztatás szerint július 11-én a rádiós portfólió jelentős részén, valamint a televíziós felületeken folyamatosan vezetik be az új struktúrát, biztosítva a lakosság hiteles, tényalapú, tárgyilagos és pártatlan tájékoztatását.
A hírszolgáltatás fokozatos újraindítása összefügg azzal, hogy Horváth András vezérigazgató a működés átmeneti felfüggesztésével egyidejűleg kibocsátotta a közszolgálati hírszolgáltatás új Hírszolgáltatási Alapelveit.
Az új hírszolgáltatási struktúra fokozatos bevezetése biztosítja, hogy az egyes szolgáltatások már e szakmai követelmények szerint, megfelelő szervezeti és működési feltételek mellett induljanak újra - tartalmazza a közlemény.
A közszolgálati hírszolgáltatás jelenlegi működési rendjéről azt írták, hogy a Kossuth Rádió és Bartók Rádió műsorstruktúrája úgy módosult, hogy a csatorna a továbbiakban is a Bartók Rádió műsorfolyamát sugározza.
"Fontos változás, hogy július 11-től a Bartók Rádión már híreket is közzéteszünk, így ezek a hírblokkok a Kossuth Rádió frekvenciáján is elérhetővé váltak, biztosítva a hallgatók tájékoztatását" - olvasható a tájékoztatásban.
Az M1 televízió hírszolgáltatásának részleges újraindulásáról azt közölték, hogy a rádiókkal egy időben az M1-en is újraindult a hírszolgáltatás. A műsorok alatt, a képernyő alján futó hírszalagon szöveges formában olvashatók a legfontosabb információk. Az élő stúdióműsorok, valamint a közéleti és politikai háttérműsorok az átalakítás következő lépéseként fognak majd elindulni.
A sajtóosztály közlése szerint a zenei és internetes adók - a Petőfi Rádió, a Dankó Rádió, a Nemzetiségi Rádió és Nemzeti Sportrádió - hírszolgáltatása a korábbi megszokott idősávokban és formátumokban ismét elérhető, ideértve a kapcsolódó internetes és digitális platformokat is.
"A közmédia átmeneti vezetése az új hírstruktúrát a közszolgálatiság szakmai követelményeinek megfelelően fokozatosan állítja helyre" - olvasható a közleményben, amely arra is kitér, hogy a hirado.hu tartalmi szolgáltatásának újraindításáról későbbiekben adnak tájékoztatást.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 15. 13:00, szombat | Belföld
Augusztus 20. - A Magyar Ízek Utcáján kóstolhatja meg először a közönség a Szent István-napi kenyeret és Magyarország tortáját
A Magyar Ízek Utcáján kóstolhatja meg először a közönség a 2026-os Szent István-napi kenyeret, Magyarország tortáját és Magyarország cukormentes tortáját augusztus 20. és 22. között a Várkert Bazárban és a Várkert Rakparton
2026. Augusztus 15. 11:00, szombat | Belföld
Kapitány István miniszter leváltotta Láng Gézát, a Magyar Posta vezetőjét
Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter leváltotta Láng Gézát, a Magyar Posta vezetőjét.
2026. Augusztus 15. 09:46, szombat | Belföld
Paks - Rövidesen megkezdődik a bárkák irányított süllyesztése
Rövidesen megkezdődik a bárkák irányított süllyesztése Paksnál a dunai vízszint emelése érdekében - írta Magyar Péter miniszterelnök Facebook-oldalán szombat reggel.
2026. Augusztus 15. 09:44, szombat | Belföld
Magyar Péter: a kormány feljelentést tesz Lázár János korábbi döntése miatt az M6-os ügyében
A kormány feljelentést tesz Lázár János volt miniszter korábbi döntése miatt az M6-os autópálya üzemeltetése ügyében; ezt Magyar Péter miniszterelnök jelentette be pénteken a Facebook-oldalán.
