2024. április 28, vasárnap - Valéria

2021. Február 05. 08:05, péntek | Helyi
Forrás: bacskiskun.hu

Most nagyon megéri telket venni Kunszálláson

Még több mint 40 telek várja gazdáját Kunszálláson. A terület telkesítési célú megvásárlásáról az előző testület döntött, melynek eredményeként mindösszesen 51 telket alakítottak ki.

Az ötvenegyből eddig összesen tíz telek került értékesítésre az elővásárlásra jogosultak részére. A fennmaradó telkek nagyságáról elmondható, hogy 550 m2 a legkisebb és 1000 m2 felett van a legnagyobb, azonban a legtöbbje átlagosan 700-800 m2, tehát mindenki talál az igényeinek megfelelő nagyságút.

Az elmúlt évben kiépítésre került az elektromos közműhálózat, a víz közmű kivitelezése pedig a következő hetekben indul, melyet pályázati forrásból finanszíroznak.

- A belső utak kialakítását a közművek kiépítését követően szeretnénk megvalósítani, e célból a Kossuth utcán megvalósult járdaépítés során keletkezett betontörmeléket ledaráltattuk és útalapot készítjük el belőle. A telkek vételára víz és villanyközművel együtt értendő. Kiemelt szempont volt az ár képzésnél, hogy minél több család tudjon élni a vásárlás lehetőségével, úgy gondolom, hogy figyelembe véve más települések átlagos telekárait, kifejezetten versenyképes az ár - hangsúlyozta a polgármester.

Remélem, hogy minél több kunszállási fiatal él majd a lehetőséggel és helyben telepedik le! – zárta gondolatait Almási Roland Márk.

Címkék: Kunszállás

2024. Április 28. 12:06, vasárnap | Helyi