2024. május 7, kedd - Gizella

2023. Február 09. 15:17, csütörtök | Helyi
Forrás: Félegyházi Közlöny

Mórára emlékeztek a Batthyány iskola tanulói

2023. február 8-án a Móra Ferenc Közművelődési Egyesület a Petőfi Sándor Városi Könyvtárral közösen tartotta Móra-felolvasó délelőtti programját.

A neves író halálának 89. évfordulója tiszteletére rendezett felolvasó-délelőttön a város általános iskolásai, valamint a hatosztályos gimnázium 7. és 8. osztályos diákjai vettek részt.

A Batthyány Lajos Általános Iskolát Bulyákiné Gubcsi Judit tanárnő vezetésével a 4. z osztályosok képviselték.

A Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Városi Könyvtárban megszervezett meseolvasó délelőttről Kállainé Vereb Mária nyugalmazott igazgató a Félegyházi Közlönynek így beszélt: – A Móra Ferenc Közművelődési Egyesület nagyon fontosnak tartja, hogy a diákokat és a felnőtteket is megszólítsa valamilyen módon, hiszen Móra műveit olvasnunk kell. A mostani alkalomra az alsós korosztálynak a „Kincskereső kisködmönt” ajánlottuk felolvasásra, a felsősök pedig szabadon választhattak az író műveiből. A felnőtteknek az „Egy cár, akit várnak” című kötetet javasoltuk.
Móra Ferenc a magyar ifjúsági irodalom meghatározó alakja, író, publicista, muzeológus, aki életében is a legnépszerűbb magyar írók közé tartozott. Ha az irodalmi érték a szeretetreméltóság, akkor Móra Ferenc helye a legelsők között van.

Ebben az évben is méltó módon emlékezhettünk városunk szülöttjére, az író, muzeológus, díszpolgár Móra Ferencre halálának évfordulóján.

Forrás: felegyhazikozlony.hu
Fotó: Gubcsi Judit

2024. Május 07. 10:00, kedd | Helyi

Matematikával folytatódott az írásbeli érettségi

Matematikával folytatódott kedd reggel 9 órától az írásbeli érettségi.

2024. Május 07. 09:50, kedd | Helyi

A sok cukor és koffein a vizsgázók ellensége

A sok kávé és energiaital, illetve a cukros ételek és italok inkább rontják a vizsgára készülők teljesítményét.

2024. Május 07. 09:19, kedd | Helyi

Lánglovagok versenye, majdnem dobogósok lettünk

A dobogóról egy hajszállal maradt le a Bács-Kiskun vármegyei csapat az országos kismotorfecskendő-szerelő versenyen.

2024. Május 07. 08:49, kedd | Helyi

Hidegfront hoz esőt és lehűlést a héten

Hidegfront érkezett megélénkülő széllel és egyre többfelé várható eső, zápor, zivatar.