Hírek
2021. Február 09. 11:19, kedd |
Helyi
Forrás: F. Adrienn
Móra Ferenc halálának 87. évfordulójára emlékeztek Kiskunfélegyházán

Városunk nagynevű szülöttéről, a legnagyobb ifjúsági írónkról február 8-án délelőtt a Daru utcai szobornál, ezt követően pedig Móra-téri szobránál emlékeztek meg.
- Móra Ferenc, a magyar ifjúsági irodalom meghatározó alakja, író, publicista, múzeológus 1879. július 19-én született Kiskunfélegyházán. Szegény paraszt családból származott, ám a nyomorúságos körülmények ellenére a szülők komoly gondot fordítottak Móra taníttatására.
Budapesti egyetemen szerzett diplomát földrajz és történelem szakon, de csak egy évig dolgozott tanárként a Vas megyei Felsőlövőn.
Életének Félegyháza mellett fontos állomása Szeged volt, itt élt és tevékenykedett. Muzeológus karrierje 1904-ben indult el, és 1917-ben nyerte el a múzeum igazgatói tisztségét, amelyet 1934. február 8-án bekövetkezett haláláig látott el. 1929-ben szülővárosa, Kiskunfélegyháza díszpolgárává avatta – mondta köszöntő beszédében Görög Anita oktatási és közművelődési referens a Daru utcai szobornál.
A Móra téren délután Kapus Béláné, a Móra Ferenc Közművelődési Egyesület elnöke mondott beszédet a megjelentek előtt. Az ünnepi beszédeket követően mindkét helyszínen koszorúzással fejeződött be a megemlékezés.
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 22. 15:14, csütörtök | Helyi
Három kocsit lopott a félegyházi rabló
A kiskunfélegyházi rendőrök vádemelést javasolnak egy 40 éves helybéli ellen, aki fél tucatnyi bűncselekményt követett el 24 óra alatt.
2025. Május 22. 11:38, csütörtök | Helyi
Anyakönyvi hírek
Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.
2025. Május 21. 12:04, szerda | Helyi
A kutyások kiakadtak, a molinó eltűnt a Körös-toroki sétánynál, de ezzel nincs vége a történetnek
A Körös-toroki sétány bejáratához a napokban két fa közé kifeszítettek egy molinót, amin nagy betűkkel felsorolták, mi minden tilos a sétányon.
2025. Május 20. 12:38, kedd | Helyi
A Batthyány iskola sikere az Antanténusz Gyermek Néptáncfesztiválon
2025. május 17-én Dunaföldváron rendezték meg az V. Antanténusz Gyermek Néptáncfesztivált, amelyen a Batthyány Lajos Általános Iskola 3.z osztályának néptánccsoportja is részt vett.