2024. április 18, csütörtök - Andrea

2017. Január 27. 11:20, péntek | Helyi
Forrás: -Szerk.-

Móra Ferenc Emléknapok

2017. február 3-8-ig programok sora várja az Érdeklődőket a Móra Ferenc Emléknapok keretében.

Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata, a Móra Ferenc Társaság, a Móra Ferenc Művelődési Központ, a Móra Ferenc Közművelődési Egyesület és a Kiskun Múzeum tisztelettel meghívja Önt 2017. február 3-8-ig tartandó Móra Ferenc Emléknapok programjaira.

Február 3. (péntek) 10-16 óráig Móra Ferenc Műveiből olvasnak fel az általános iskolások a Hattyúházban.

Vendégek: Jenesné Móra Zsuzsa, Móra István dédunokája, Vészits Andrea, Móra Ferenc dédunokája

16 óra: A Móra téri Móra-szobornál koszorúz a Móra Ferenc Társaság

Február 7. (kedd) 13-16 óráig felolvasással emlékeznek Móra Ferencnre a Móra Ferenc Közművelődési Egyesület, a Móra Ferenc Társaság és a Nyugdíjas Pedagógus Klub tagjai a Városi Könyvtárban.

Február 8. (szerda)

8 óra: Megemlékezés a Constantinum Intézményben

10 óra: Koszorúzás Móra Ferenc Daru utcai szobornál

14 óra: A Kiskunfélegyházi Alapfokú Művészeti Iskola színjáték tanszakos növendékeinek és a Constantinum Intézmény Móra Ferenc Általános Iskola színjátszó szakkörének műsora a Művelődési Központban

17 óra: Múltba néző előadások Móra Ferencről: Ismeretlen Móra-fotók - Dr. Kürti Béla régész, a Móra Ferenc Múzeum ny. muzeológusának előadása.

Az elfeledett szülőháztól az emlékházig - Móra Ferenc szülőházának kalandos múltja - MÉszáros Márta múzeumigazgató előadása. Helyszín: Kiskun Múzeum

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

Címkék: emléknapok, Móra

2024. Április 18. 08:00, csütörtök | Helyi

Szép eredmények a Tudásbajnokságon

A Batthyány Lajos Általános Iskola tanulói közül sokan részt vettek a Tudásbajnokság fordulóiban, közülük többen továbbjutottak a Bács-Kiskun vármegyei fordulóba. Sok szép eredményről számolhatunk be.

2024. Április 17. 19:05, szerda | Helyi

Élénkül a gasztroturizmus Magyarországon a szakértők szerint

Élénkül a gasztroturizmus Magyarországon, egyre többen érkeznek az országba azért, hogy megismerjék a magyar konyha remekeit

2024. Április 17. 15:38, szerda | Helyi

Ujjé a Ligetben nagyszerű

A MEDVE Matek szervezői abban hisznek, hogy izgalmas és élvezettel teli szellemi kihívásokon keresztül bárki közelebb kerülhet a matematika világához.

2024. Április 16. 17:27, kedd | Helyi

Dobogós eredmény országos angol versenyen

Kiemelkedő eredményeket értek el a mórások a HEBE Kft. angol nyelvű országos egyfordulós levelezős egyéni és csapatversenyén.