Hírek
2018. Április 12. 13:06, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Mintegy 94 millió forinttal támogatja a gyermekmentő szolgálat a hátrányos helyzetűeket
Mintegy 94 millió forinttal járul hozzá a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat Magyar Egyesület több mint ezer hátrányos helyzetű, rossz anyagi körülmények között élő gyermek életkörülményeinek javításához
- közölte a szervezet csütörtökön az MTI-vel. A közleményben azt írták, 94 határon túli és magyarországi gyermek egészségügyi kezelését, 344 ember citológiai vizsgálatát támogatják. Több száz gyermek kezelésére és életkörülményeinek javítására intézményi kérelmeket is támogatnak, egy esetben pedig tisztítószerrel és élelmiszercsomaggal segítenek. Emellett 160 tehetséges, kiemelt tanulmányi eredményű, hátrányos helyzetű gyermeknek ösztöndíjat is adnak.
Kitértek arra, hogy az anyagi támogatáson túl a szolgálat önkénteseinek munkájával is sok gyermeknek, fiatalnak és családnak segítenek. A számos gyermekrendezvény, az évente kétszeri erdélyi orvoskörút, a szervezet törvényhozásban való közreműködése nem valósulhatna meg önkéntes segítőik (pedagógusok, orvosok, asszisztensek, jogászok, művészek, pszichológusok, sofőrök, fiatalok és nyugdíjasok) segítsége nélkül - tették hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 16. 14:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: megújul a népligeti buszállomás utastájékoztatási rendszere
Ezekben a hetekben teljesen megújul a Népliget autóbusz-állomás utastájékoztatási rendszere, majd a munka később más, nagy forgalmú állomásokon folytatódik
2026. Június 16. 10:00, kedd | Belföld
Leépít a Mediaworks, keddtől felfüggesztik a Bors napilap nyomtatott kiadását
2026. Június 16. 09:00, kedd | Belföld
OGY - Nagy Imrére és mártírtársaira emlékezik a parlament
Nagy Imre miniszterelnök és mártírtársai 1989-es újratemetésének napjára emlékezik kedden az Országgyűlés, amely megvitatja az európai uniós forrásokhoz való hozzáférés érdekében szükséges egyes törvények módosítását.
2026. Június 16. 07:16, kedd | Belföld
Orbán Viktor szerint abszurd, hogy a sejtetések és a sugalmazások miatt minket gondolnak korruptnak
Miközben bűnözők támogatják a Tiszát, aközben a sejtetések meg a sugalmazások miatt minket gondolnak korruptnak, ez a helyzet abszurditása - mondta a volt miniszterelnök az Indexnek adott, hétfő este publikált interjújában.
