Hírek
2020. Szeptember 29. 08:53, kedd |
Helyi
Forrás: Bense Zoltán
Minél többet a szabadban!
A járvány idején különösen fontos a testi és lelki egészség.
A gyermek- és serdülőkor kiemelten fontos fejlődési szakasz a lelki egészség szempontjából. Ebben az időszakban olyan készségek és képességek fejlődnek tovább, mint az önkontroll, az autonómia és a társas tanulás, amelyeknek közvetlen hatása van a lelki egészségükre az életük folyamán. A lelki egészség fejlesztése kihívás és viszonylag keveset foglalkozunk vele.
A COVID-19 koronavírus járvány idején különösen fontos a testi és lelki egészség, a tanulók egészséges önképe és mentális egészsége. A gyermekek és a serdülőkis érzékelik, hogy a világ megbolydult. A már rutinos, megszokott mindennapi életük felborulását élik meg a társadalmi távolságtartás, a bizonytalanság következtében. Ez idő alatt sokan éreznek aggodalmat, szorongást, félelmet, a barátoktól való elszigeteltséget. Fontos, hogy alkalmazkodjunk és hatékonyan tudjunk reagálni ezekre a kihívásokra.
A Batthyány Iskolában azon vagyunk, hogy a gyermekek minél több időt tölthessenek a szabadban. Akár a tanórai szünetekben, testnevelés órán, vagy a tanulószoba és a napközi idején is.
Így tettek szeptember 25-én a délutáni napköziben is, mely napot az emberi erőforrások minisztere a Magyar Diáksport Napjává nyilvánította.
Jernei Anikó tanárnő vezetésével a nebulók zenés torával pihenték ki az aznapi fáradalmakat.
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 12. 15:34, péntek | Helyi
Vasárnap tartják az idei év utolsó állat- és kirakodóvásárát Félegyházán
Félegyházi Városfenntartó Nonprofit Kft. Piac- és Vásárüzemeltetési részlege tájékoztatja a vásárlókat és az árusokat, hogy a Kiskunfélegyházi Országos Állat és Kirakodó vásár időpontja: 2025. december 14. (vasárnap).
2025. December 12. 10:38, péntek | Helyi
Két generáció, egy szenvedély: A Mihalik-bajnokcsalád
Ismerjük meg Mihalik Mirát, a még csak tizenhét éves autóversenyzőt.
2025. December 11. 15:35, csütörtök | Helyi
Rokon népek zenéje városunkban – Üzbegisztáni és karakalpak népzenészek vendégjátéka
2025. December 11. 12:16, csütörtök | Helyi
Két autó karambolozott Kunszállásnál
Lezárták az 5401-es út érintett szakaszát a baleset miatt.






