2024. április 18, csütörtök - Andrea

2012. Április 02. 07:17, hétfő | Sport
Forrás: Nemzeti Sport Online

Michelisz egy 4. és egy 7. hellyel zárt Valenciában

Michelisz Norbert a 7. helyen végzett a túraautó-világbajnokság valenciai állomásának első futamán. Csapattársa, Wéber Gábor a 17. lett.

A második versenyt utóbbi már a felvezető körben feladta, Michelisz viszont végül negyedik lett.

1. FUTAM

A hatodik helyről rajtoló Michelisz sokáig remekül tartotta a kiinduló pozícióját. A három Chevrolet közül a legkedvezőtlenebb (9.) helyről induló Alain Menu azonban gyorsan felzárkózott az előtte haladókra, és Michelisz Norbertet is megelőzte, így a Zengő Motorsport pilótája visszacsúszott a hetedik helyre.

Az utolsó körökben Norbinak Franz Engstlerrel szemben kellett védekeznie, de megőrizte a hetedik pozícióját a verseny végéig.

Wéber ugyan a rajt után feljött pár pozíciót, azonban valószínűleg technikai probléma miatt később visszacsúszott.

A győzelmet Yvan Muller szerezte meg.

2. FUTAM

A második futam jól kezdődhetett volna az ötödik rajtkockából induló Michelisz számára, ugyanis a harmadik helyről, azaz a magyar versenyző elől induló Alekszej Dudukalo beragadt a rajtnál. Michelisz így megelőzte őt, de túl nagy fékezéssel tudta csak kikerülni, így végül is maradt az ötödik helyen

A folytatásban Michelisz jól tartotta a pozícióját, majd Engstlert megelőzte, így végül negyedikként zárt. A győzelmet Alain Menu szerezte meg.

2024. Április 17. 17:22, szerda | Sport

Párizs 2024 - Száz nappal a rajt előtt már 150 kvótája van Magyarországnak

Már százötven kvótája van a magyar csapatnak, mely összességében közel kétszáz fős lehet

2024. Április 16. 21:49, kedd | Sport

Csak századmásodpercekre az első helytől

Gender Tamás Junior 2024. 04. 10-13. között Franciaországban, Champions of the Future (RGMMC) bajnokság keretein belül, Val d\'Argenton-ban a Circuit de karting du Val d\'Argenton-on versenyzett.

2024. Április 16. 10:14, kedd | Sport

Bronzérem az Euro Trophy-n

Beszélgetés a nem kicsit boldog Szabó Bende gokartversenyzővel az Euro Trophy után.

2024. Április 13. 06:00, szombat | Sport

Sós Csaba: Milák egyedi utat jár, de jóval előrébb tart, mint amire számítani lehetett

A szövetségi kapitány szerint Milák Kristóf egyedi utat jár be, és az úszók pénteken zárult országos bajnokságán jobban teljesített, mint amire ő számított.