Városlista
2025. december 10, szerda - Judit

Hírek

2013. Május 02. 07:57, csütörtök | Belföld
Forrás: MTI

Mérsékelték és kiterjesztették a heves zivatarok miatti figyelmeztetéseket

Mérsékelték és kiterjesztették a heves zivatarok miatti figyelmeztetéseket

A korábban kiadott másodfokú figyelmeztetést csütörtökön mindenhol mérsékelte, de ezzel együtt több további megyére adott ki elsőfokú figyelmeztetést a meteorológiai szolgálat a várható heves zivatar, illetve felhőszakadás miatt. Hajdú-Bihar és Békés megye kivételével az egész országban sok esőre, illetve zivatarokra kell készülni.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat csütörtök kora reggel az MTI-hez eljuttatott veszélyjelzése szerint jelenleg mind a várható heves zivatar, mind a felhőszakadás miatt citromsárga, vagyis elsőfokú figyelmeztetés van érvényben Baranya, Bács-Kiskun, Borsod-Abaúj-Zemplén, Csongrád, Fejér, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Komárom-Esztergom, Nógrád, Somogy, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Tolna, Veszprém, Zala és Pest megye, valamint a főváros területén.
Emellett két további megyében - Győr-Moson-Sopron és Vas - csak a felhőszakadás miatt van érvényben ugyancsak elsőfokú figyelmeztetés. Vagyis ezeken a területeken is arra kell készülni, hogy az intenzív záporokból, zivatarokból rövid idő alatt 25-30 millimétert meghaladó csapadék hullhat.
A meteorológiai szolgálat szöveges figyelmeztető előrejelzésében azt írta: csütörtök délelőtt az ország nyugati harmadán fordulhat elő kis eséllyel, gyengébb intenzitású zivatar. Majd délutántól előbb a Dunántúlon, majd a középső és északi országrészben is jelentősen nő a zivatarok kialakulásának esélye. A Tiszántúl legnagyobb részén viszont éjfélig nem valószínű csapadék - tették hozzá.
Kiemelték: a nyugati, északnyugati megyéket leszámítva olyan heves zivatar is kialakulhatnak, amelyeket óránként 90 kilométer feletti széllökések és jégeső kísérhet.
Az előrejelzés szerint csütörtökön a legmagasabb nappali hőmérséklet általában 25 és 32, de a Nyugat-Dunántúlon 19 és 24 fok között várható. Késő estére 15-23 fokig hűl a levegő. Az UV-B sugárzás maximuma csütörtökön is elérheti a 6,5-ös értéket, amely már erős sugárzást jelez. E szerint akár 20 perc alatt is le lehet égni a napon.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 10. 07:12, szerda | Belföld

Navracsics Tibor szerint a kormány ott áll az önkormányzatok mögött

A kormány ott áll az önkormányzatok mögött, ha nehézségek állnak elő - mondta Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter kedden Budapesten, a vis maior támogatások odaítéléséről szóló okiratok átadásán.

2025. December 10. 07:05, szerda | Belföld

Trump szerint nem ígért pénzügyi védőpajzsot Orbán Viktornak

A magyar miniszterelnök egy hónapja azt mondta, hogy megállapodott Trumppal egy 10-20 milliárd dolláros védőpajzsról, Trump szerint viszont ő nem tett erre ígéretet.

2025. December 09. 06:36, kedd | Belföld

Erdogan: kiemelt stratégiai partnerség szintjére emeltük a török-magyar kapcsolatokat

Kiemelt stratégiai partnerség szintjére emeltük a török-magyar kapcsolatokat - jelentette ki a török köztársasági elnök hétfőn Isztambulban.