Városlista
2025. június 28, szombat - Levente, Irén

Hírek

2014. November 13. 08:53, csütörtök | Belföld
Forrás: origo.hu

Mekkora fizetésemelést szán nekünk a kormány?

Mekkora fizetésemelést szán nekünk a kormány?

2015-ben 3,4 százalékkal nőhet a bruttó átlagfizetés, 2018-ig pedig összesen 11 százalékkal emelkedhet. Azaz jövőre 242,6 ezer lesz a havi bruttó, négy év múlva pedig több mint 261 ezer forint lehet.

2015-ben 3,4 százalékkal nőhet a bruttó átlagfizetés, 2018-ig pedig összesen 11 százalékkal emelkedhet. Azaz jövőre 242,6 ezer lesz a havi bruttó, négy év múlva pedig több mint 261 ezer forint lehet - többek között ez derül ki a költségvetésben szereplő középtávú prognózisból.

A Nemzetgazdasági Minisztérium jövő évi költségvetéshez fűzött középtávú kitekintésben konkrét becslést készített az átlagfizetésekre.

A minisztériumi előrejelzés szerint 2015-ben 3,4 százalékkal emelkednek a bruttó átlagkeresetek, utána azonban lassulni fog a tempó. 2016-ra 2,3 százalékos átlagbérnövekedést jósol az anyag, 2017-ben 2,6, egy évvel később pedig 2,5 százalék lehet a növekedés.

A hivatalos - január-augusztusi - adatok alapján 234,6 ezer forint a bruttó átlagfizetés. Ha ezt vesszük alapul, akkor jövőre 242,6 ezer forintra, azaz közel 8 ezer forinttal emelkedik. 2018-ban pedig 261 ezer forint lesz a bruttó átlagbér, ami a mostaninál 11 százalékkal magasabb. Az alábbi infografikán éves bontásban láthatóak a várható változások.

A mostani adatok szerint a 234,6 ezer forintos bruttó átlagbérből 153,6 ezer forint marad nettóban, azaz 100 forintra vetítve 65 forint marad a zsebben. Ha változatlan elvonással számolunk, akkor jövőre közel 159 ezer forint lehet a átlagos nettó fizetés.

Fontos, hogy prognózisról van szó, azaz nincsenek kőbe vésve a kitekintésben szereplő becslések, azok ugyanis a gazdasági események függvényében a jövőben változhatnak.

A prognózis a linken szereplő pdf 321-ik oldalán található:

https://infogr.am/mennyi-lesz-a-fizetes-jovore

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 27. 07:25, péntek | Belföld

Pride - ORFK: a szervezőké a felelősség

2025. Június 27. 07:23, péntek | Belföld

Átmenetileg enyhül a kánikula a hévégére

Átmenetileg enyhül a kánikula a hétvégére, a hőmérséklet csúcsértéke 30 Celsius-fok körül alakul.

2025. Június 26. 07:21, csütörtök | Belföld

Ma tetőzik a kánikula, este hidegfront érkezik

Csütörtökön tetőzik a kánikula: az Alföld déli régiójában akár 38-39 Celsius-fokot is mutathatnak a hőmérők, majd este hidegfront érkezik záporokkal, zivatarokkal és nagy területen viharossá fokozódik a szél

2025. Június 26. 07:19, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a NATO-csúcson csatát nyertünk