Városlista
2026. augusztus 4, kedd - Domonkos

Hírek

2014. Augusztus 20. 11:43, szerda | Helyi
Forrás: Félegyházi Hírek

Megszentelték az új kenyeret Haleszben és Selymesben

Megszentelték az új kenyeret Haleszben és Selymesben

Idén sem maradt el a kenyérszentelő Haleszben és Selymesben. Szent István királyunk ünnepét megelőző napon (augusztus 19-én) elsőként a haleszi haranglábnál, majd a selymesi Mária szobornál áldották meg az újkenyeret.

Idén sem maradt el a kenyérszentelő Haleszben és Selymesben. Szent István királyunk ünnepét megelőző napon (augusztus 19-én) elsőként a haleszi haranglábnál, majd a selymesi Mária szobornál áldották meg az újkenyeret. Ünnepi beszédet mondott Kapus Krisztián polgármester. Közreműködtek a Haleszi Gazdakör táncosai, Nagy Lajos (vers), a Selymesért Egyesület tagjai, a Félegyházi Citerazenekar és Népdalkör, valamint Sallai Nóra és Balla Katalin. Az új kenyeret Hajagos Gyula, a Szent István templom plébánosa áldotta és szentelte meg.

Édesanyáink sem dagasztják már fateknőben a kenyeret, nem fűtenek be a kemencébe, hogy megsüthessék a család számára az egész hétre való kenyeret. Ma már nem így készül a kenyér, de az íze, az illata ma is a régi. Jelentősége ma is ugyanaz, mint régen volt: Lesz az országnak mit enni. Bizakodhatunk a jövőben, bízhatunk abban, hogy jövőre is lesz kenyér, ezért vetik el az ország földművesei ősszel, a hideg tél előtt ismét a búzamagot – mondta el Haleszben Kapus Krisztián.
Augusztus 20-a az új kenyér ünnepe is. A magyar ember mindenkor „Életnek” nevezte a búzát, a legfontosabb kenyérgabonánkat és valóban „Élet” minden egyes gabonamag, mert ezek a kicsi magok bármikor képesek életre kelni, magukban hordozzák az „Életcsírát”, a magba zárt kozmikus energiát. Szeljük meg tisztelettel az új kenyeret, mert szimbolikusan ez jelenti a mindennapi kenyerünket és adjunk hálát azért, hogy asztalunkra naponta kerül kenyér –hangsúlyozta a Selymesben megtartott beszédében a polgármester.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 03. 16:56, hétfő | Helyi

Perceken belül elfogták a rablót Kiskunfélegyházán

Egy 67 éves férfit szólított meg egy ismeretlen férfi Kiskunfélegyházán, majd beszélgetés közben azt kérdezte tőle, eladó-e a karlánca.

2026. Augusztus 03. 16:29, hétfő | Helyi

A világ legjobbjai között a PG diákjai

Véget ért az 55. Intersteno Világbajnokság Liverpoolban, ahol a Kiskunfélegyházi Szent Benedek PG Két Tanítási Nyelvű Technikum és Kollégium versenyzői kiemelkedő eredményekkel képviselték Magyarországot és iskolájukat.

2026. Augusztus 03. 16:22, hétfő | Helyi

Összefogással sikerült mérsékelni a vízfogyasztást

A mai nap folyamán egyeztettem a BÁCSVÍZ Zrt. vezérigazgatójával, hogy naprakész tájékoztatást kapjak a hétvégi vízfogyasztás alakulásáról.

2026. Augusztus 03. 10:08, hétfő | Helyi

Visszatér a mozdony a bugaci kisvasútra

Különleges eseményre készülnek a vasútbarátok és a családok augusztus 8-án Bugacon: megrendezik a Kisvasúti Napot, amely történelmi mérföldkőnek számít a Kecskeméti Kisvasút életében.