Városlista
2026. augusztus 4, kedd - Domonkos

Hírek

2018. Október 04. 18:06, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Meghosszabbították a sólyi gyermekgyilkosság gyanúsítottjának letartóztatását

Meghosszabbították a sólyi gyermekgyilkosság gyanúsítottjának letartóztatását

További két hónappal meghosszabbította a sólyi gyermekgyilkosság gyanúsítottjának letartóztatását az ügyészi indítványnak helyt adva a bíróság - közölte a Veszprém Megyei Főügyészség csütörtökön az MTI-vel.

A közlemény szerint az ügy fiatalkorú gyanúsítottja ellen különös kegyetlenséggel, tizennegyedik életévét be nem töltött személy sérelmére elkövetett emberölés bűntette miatt folyik nyomozás.

A bírói végzés szerint a gyanúsított szabadlábra kerülése esetén tartani kellene a szökésétől, elrejtőzésétől, emellett a bizonyítás megnehezítésének, meghiúsításának megakadályozása érdekében is szükségesnek ítélte a bíróság a letartóztatás ismételt meghosszabbítását - közölte az ügyészség.

A rendőrség korábbi tájékoztatása szerint a nyolcéves sólyi kislány eltűnéséről májusban édesapja tett bejelentést, a holttestet másnap hajnalban találták meg a szomszédos Királyszentistván közelében. A gyilkossággal gyanúsított 16 éves hajmáskéri fiatalt még aznap elfogta a rendőrség, és miután beismerő vallomást tett, a bíróság elrendelte a letartóztatását.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 04. 07:47, kedd | Belföld

BKK: fejlesztések kezdődnek a Nagykörút teljes megújulásáig

2026. Augusztus 04. 07:00, kedd | Belföld

Új műsorvezetőkkel és főszerkesztővel indul az M1 Híradó augusztus második felében

Új műsorvezetőkkel és főszerkesztővel indul az M1 Híradó augusztus második felében - közölte a Duna Médiaszolgáltató Zrt. Sajtó és Marketing Irodája hétfőn az MTI-vel.