Hírek
2018. Augusztus 22. 07:34, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Még napokig kitart a kánikula

Még napokig kitart a hőség - hívta fel a figyelmet honlapján az Országos Meteorológiai Szolgálat szerdán.
Azt írták: a Kárpát-medence továbbra is egy anticiklon peremén helyezkedik el. Az Északi-Kárpátokat gyenge, feloszló hidegfront érinti, de Magyarország felett már nem lesz érdemi hatása, így fronthatásra nem kell számítani.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat a tartós hőség miatt szerdára Budapestre, Pest, Bács-Kiskun és Csongrád megyére adott ki másodfokú figyelmeztetést. Baranya, Békés, Fejér, Győr-Moson-Sopron, Hajdú-Bihar, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Komárom-Esztergom, Somogy, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Tolna és Veszprém megyében elsőfokú figyelmeztetés van érvényben.
Az előrejelzés szerint a sok napsütés mellett a délutáni, esti órákban az északi megyék kivételével néhol helyi zápor, zivatar is kialakulhat. A legalacsonyabb hőmérséklet általában 14-20 fok között valószínű, de vízpartokon és Budapesten kissé enyhébb is lehet a reggel. Napközben 31-36 fokig melegszik a levegő.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 17. 07:45, csütörtök | Belföld
NAK és MAGOSZ: nem hagyjuk, hogy az Európai Bizottság tönkretegye a gazdákat!
2025. Július 17. 07:42, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: Brüsszel Ukrajnába akarja vinni az európai emberek pénzét
Brüsszel javaslata egy ukránbarát költségvetés, a célja pedig világos, mint a nap: Ukrajnába akarják vinni az európai emberek pénzét - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök szerdán a Facebookon közzétett videójában.
2025. Július 16. 07:37, szerda | Belföld
Európa legjobban teljesítő bankjai között az OTP az S&P idei rangsorában
Az OTP Csoport a második helyen végzett Európa legjobban teljesítő bankjai között az S&P Global Market Intelligence 2025-ös rangsorában a tavalyi első helyezés után - tájékoztatta a pénzintézet kedden az MTI-t