Hírek
2023. Május 02. 07:30, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Mávinform: módosul a Budapest-Győr-Hegyeshalom vonalon a vonatok menetrendje

Keddtől 3 héten át jelentősen módosul a Budapest-Győr-Hegyeshalom vonalon a nemzetközi és a belföldi távolsági vonatok menetrendje karbantartás miatt - közölte a Mávinform a honlapján hétfőn.
Számos vonat az eredeti menetrendjéhez képest korábban, később, illetve rövidített útvonalon közlekedik.
Május 2-tól 22-ig többek között a belföldi vonatok Győr felé egy kivételével Budapest-Kelenföldtől közlekednek, Budapest felé pedig hétvégénként egy vonat kivételével a Győr felől a Keleti pályaudvarra tartó InterRégiók csak Budapest-Kelenföldig közlekednek. Továbbá május 5-től 14-ig pénteken, szombaton és vasárnap néhány reggeli és esti személyvonat néhány perccel hamarabb indul.
A Budapestről Bécs felé közlekedő railjet vonatok eredeti menetrendjükhöz képest 30-40 perccel korábban indulnak, számos vonat csak Budapest-Kelenföldtől közlekedik. A Bécs felől Budapestre közlekedő Railjet express vonatok, valamint a Kálmán Imre EuroNight (EN 463) az eredeti menetrendjeikhez képest 30 perccel később indulnak, és számos vonat csak Budapest-Kelenföldig megy.
A változások a hegyeshalmi fővonalon járó elővárosi vonatokat (S10, S12, G10) néhány hajnali és esti járat kivételével nem érintik, viszont a lezárás miatt hétvégenként az S36-os vonatok a fővárosban rövidebb útvonalon, csak Tárnok és Budapest-Kelenföld között közlekednek. Budapest-Kelenföld és Kőbánya-Kispest között a G43-as vonatok járnak óránként.
A Mávinform részletes tájékoztatása az alábbi linken érhető el: https://www.mavcsoport.hu/mavinform/korlatozas-budapesten-osszekoto-vasuti-hidon-kozlekedo-vonatoknal-majus-2-22-0
A menetrend az osztrák vasúttársaság hálózatán, valamint Budapesten, az Összekötő vasúti hídon végzett karbantartási munkálatok miatt módosul május 2-től 22-ig a Budapest-Győr-Hegyeshalom vonalon.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 21. 07:30, szerda | Belföld
Hosszú távú járatok teljesítésére képes repülőt vett át a Wizz Air
Átvette első, hosszú távú járatok teljesítésére képes Airbus-repülőjét a gyártótól a Wizz Air – közölte a légitársaság kedden az MTI-vel.
2025. Május 21. 07:29, szerda | Belföld
Több mint négyszáz méternyi földkábelt lopott két férfi, egyiküket letartóztatta a bíróság
A bíróság letartóztatott egy férfit, aki társával 410 méternyi, összesen 5,5 millió forint értékű telekommunikációs földkábelt ásott ki és lopott el Tiszabura közelében -
2025. Május 20. 07:21, kedd | Belföld
NAV: még egy napig lehet módosítani az szja-bevallási tervezetet
2025. Május 20. 07:17, kedd | Belföld
Az Integritás Hatóság két uniós támogatással kapcsolatos ügyben is költségvetési csalás miatt tett feljelentést
Két ügyben, összesen mintegy 180 millió forintnyi európai uniós támogatás kapcsán tett feljelentést az Integritás Hatóság költségvetési csalás gyanúja miatt - tudatta a hatóság kommunikációs vezetője közleményben az MTI-vel.