2024. április 19, péntek - Emma

2019. Március 13. 15:08, szerda | Helyi sport
Forrás: Dinnyés Gyula

Március elején két teremíjász-versenyen jártak a Koppányok

2019. március 2-án Győrújbarátiban rendeztek WA Teremíjász Országos Bajnokságot. A nagy távolság és a Koppányok által kevésbé látogatott versenyforma miatt mindössze egy fő nevezett.

Egyedül Kovács Máté vállalta az út fáradalmait. A kvalifikációs indulás jogát már korábban megszerezte.
Máté 10-14, TRFG kategóriában nevezett az OB-ra.
Végig kiegyensúlyozottan versenyzett. 514 ponttal 86% os teljesítménnyel minden kategóriatársát megelőzve magabiztosan az első helyen végzett! Így Országos Bajnoki címet szerzett!

Március 9-én Tiszaföldváron történelmi teremíjász versenyt szerveztek, ahova már a kisebb távolság és a történelmi szabályzat okából 9 fővel neveztek a Koppányok. A megszokott gördülékeny versenyen éremeső jutott a Koppányoknak ezzel a sikerrel hozzájárulva a Turul Koppány ÍHSE népszerűsítéshez és Kiskunfélegyháza város képviseléséhez.
Kövecses Zsuzsanna Ketgóriája első helyezettjeként zárta a napot.
Tamáskovics Gyula régi rutinos vadászreflexes versenyzőként szintén első helyen végzett.
Felnőtt férfi pusztai kategóriában Balanyi Sándor 4. Kovács László 7.
Fetterné Nagy Tünde negyedik helyet szerezte meg.
Fetter Tamásnak (mini fiú) kategóriában, nagy küzdelemben sikerült a visszavágó és első lett. Gyermek fiú kategóriában Zoboki Boton Zorán aratott. senkit sem engedett maga elé. Ugyanebben a kategóriában Kovács Máté ezúttal a harmadik lett! Mindkét fiú a legjobbak sorába fog jutni kategóriájában. Máté a 3d és apálya felé kaccsingat.
A nap koronáját is Zoboki Botond Zorán szerezte meg!
Boti hónapok óta bizonygatja, hogy képes kategóriájában az ország legjobbjai közé kapaszkodni. Sok munka van még benne, de ősszel a történelmi OB-n ezt be is fogja bizonyítani.
Botond ennek fényében most 91%-os teljesítménnyel 547 ponttal a kategóriáját magaboztosan nyerte.
Ezen fölül Boti behúzta a párbajban is a győzelmet. Első helyet szerezte meg a távlövésben is és a legeredményesebb kitüntetést is kiérdemelte. Tehát négy db éremmel, oklevéllel tért haza. Ezzel dicsőséget hozott az egyesületre a Dózsa György általános iskolára és egyben Kiskunfélegyháza városra.

A Turul Koppány Íjászokat Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata, a Busa Kft, a Hunvér Kft., a Tandem Kft. a BI Szervíz Kft, és a NEA támogatja.

Dinnyés Gyula
Koppányíjász