2024. április 29, hétfő - Péter

2014. Május 16. 13:19, péntek | Helyi
Forrás: - Adrienn -

Már csak 1 hét!

a Nemzetközi Harcászati és Military Fesztiválig! (2014. május 23-25.)

A Nyugat-Európában és a tengerentúlon évtizedek óta rendeznek hasonló komplex rendezvényeket, melyeknek óriási sikere van. Ezen sikeres példákon felbuzdulva témát kedvelő népes táborból kikerülő alakulatok segítségével (szervezetek, intézmények, cégek, egyesületek részvételével) a környező országok legkomplexebb, legnagyobb alapterületen szerveződő hasonló szabadidős military, sport témájú rendezvényének, fesztiváljának adott otthont a Kecskeméttől 20 km-re található Biczó birtok.
A 29 éve óriási sikerrel megrendezésre kerülő dél-angliai War and Peace Show mintájára az ikonikus főszervező Bob Fleming részvételével, az I. Világháború kezdetének 100. évfordulója alkalmából a hazai Európai Parlamenti Választások hétvégéjén egy Hungaroring pályányi területen kerül megrendezésre az első magyarországi Military Hipszter Fesztivál.
A rendezvény megrendezésének dátumát három nagyon jelentős ünnep is indokolja, hiszen ezen a hét végén emlékezik meg az ország a Hősök Napja alkalmából korábbi hőseiről, a Magyar Honvédelem Napja alkalmából az elmúlt évezred honvédő alakulatairól, illetve nem mellékesen ezen a hétvégén van a Nemzetközi Gyereknap is.
A Military Hipszter fesztivál programjai ennek megfelelően az óvodásoktól a hadiveteránokig mindenkinek jó szórakozást ígér, aki egy kicsit is hipszternek érzi magát.
A rendezvény szervezőinek a Military Hipszter fesztivállal leginkább az a céljuk, hogy a következő években szórakoztató módon ismertessék meg a közönséggel, az országgal, hogy az elmúlt századok magyar katonái hogyan élték életüket a háborúkban és békeidőben. Ennek megfelelően a történelmi visszatekintés ezer évet fog magába, a technológia a képzettség és természetesen a magyar katonát oly jól jellemző csibész romantika hangulatában.

Mi minden lesz a 3 nap alatt?

- Koncertek, fellépések, katonadalok
- Harci jelentek, csaták, lövészet
- Bemutatók, show programok
- Társendezvény: Military, Off-Road, Veterán Traktor Show
- Küzdősport bemutatók
- Szakági sportok bemutatója
- Vadászati század bemutatója
- Táborok, életképek, katonai játékok
- Országos Veterán mezőgazdasági erőgép és traktor találkozó
- Meghívásos keleti katonai off-road golyós triál bajnokság
- XII. századi lovas és gyalogos nomád hadi bemutató
- Középkori hadibemutató és lovagi torna, apródok csatája
- Huszár ütközet (48-as lovas, gyalogos - ágyúkkal, kézifegyverekkel)
- I-II. világháborús viselet és fegyverbemutató, háborús diorámák aknamezővel
- Néphadsereg korabeli hadi bemutató, dinamikus hadgyakorlat
- GLOCK Éles lövészet (Lőtér engedély birtokában, szervezés alatt)
- Paint ball célbalövés
- Légpuska céllövölde
- 3 napos Military gyereknap
A fesztivál ideje alatt, mind a három napon, számítógépes játékokkal, várakkal, kézműves foglalkozásokkal, játékos vetélkedőkkel, különböző bemutatókkal ( airsoft, paintball, laserharc, modellezés, stb.) kültéri játékokkal (gokartok, légpuska lövészet, stb.) várjuk a helyszínre kilátogató kedves vendégeinket. Sőt még kipróbálhatod a MIG 29-es és akár a helikopter szimulátort is.

Kizárt, hogy bárki is unatkozzon a 3 nap alatt!!!

A fesztivál hivatalos honlapja ITT megtekinthető!

2024. Április 29. 07:39, hétfő | Helyi

Már csak Bács-Kiskun vármegyében maradt érvényben a tűzgyújtási tilalom

A csapadékos időjárásnak köszönhetően csökkent a tűzveszély, ezért csütörtöktől Bács-Kiskun vármegye kivételével mindenütt visszavonják a tűzgyújtási tilalmat

2024. Április 29. 07:37, hétfő | Helyi

Élvezzük ki a nyárias időt, amíg lehet

Anticiklon alakítja a következő napok időjárását is, majd csütörtökön nedvesebb levegő érkezik, és többfelé fordulhat elő zápor, zivatar az országban.

2024. Április 28. 12:06, vasárnap | Helyi

Hírek az Ótemplomból