2024. április 29, hétfő - Péter

2018. Október 20. 18:39, szombat | Helyi
Forrás: Adrienn

Makettkiállítás nyílt a művelődési központban

Immáron 5. alkalommal töretlen népszerűségnek örvend a Móra Ferenc Művelődési Központban megrendezésre kerülő makettkiállítás.

Az ország minden tájáról érkeztek makettek és makettezők. A vasút- és repülőgép modellek mellett láthatunk tankokat, háborús jeleneteket megidéző montázst felfegyverkezett katonákkal, tankokkal, de a hagyományőrzés is fontos szempont volt a kiállított darabok válogatásánál. A népi mesterségek művelőinek miniatürizált figurái tökéletes megférnek a különféle képzeletbeli lények kicsinyített másaival.

A kiállítás amellett, hogy kellemes kikapcsolódást nyújt a családoknak, még lehetőséget nyújt arra is, hogy bárki - aki kedvet érez hozzá - kipróbálhassa a makettépítést.

Az elmúlt évek tapasztalata alapján sok látogatónak annyira megtetszik ez a miniatürizált világ, hogy később kedvet kapnak ehhez a tevékenységhez. Az sem ritkaság, hogy a klubhoz is csatlakoznak – tudtuk meg Katona Istvántól, a Kiskunfélegyházi Makett Szakkör vezetőjétől.

A kiállítást nemcsak szombaton (október 20-án), hanem október 21-én vasárnap is megtekinthetik az érdeklődők 9-től 14.30-ig a Móra Ferenc Művelődési Központ díszterében.

Címkék: makettkiállítás