2024. április 23, kedd - Béla

2013. Május 02. 15:20, csütörtök | Helyi
Forrás: Félegyházi Közlöny

Május 3-án kezdődik az idei érettségi időszak

A tavaszi érettségi időszak május 3-án kezdődik idén Bács-Kiskun Megyében, a bajai Magyarországi Németek Általános Művelődési Központjában a német nemzetiségi érettségivel. Ezt követően május 6-án országos szinten elkezdődnek az érettségi vizsgák. Az első héten az úgynevezett „nagy” tárgyakkal: magyar nyelv és irodalom, matematika, történelem, angol, német, majd május 13-tól folytatódnak a vizsgák a többi tantárggyal. Bács-Kiskun megyében az idén összesen 6871 diák mérettetik meg. A Kormányhivatal által koordinált, emelt szintű érettségi vizsgát három városban, összesen hat helyszínen tehetnek a jelentkezők: Kecskeméten a Bányai Júlia Gimnáziumban, a Bolyai János Gimnáziumban, a Katona József Gimnáziumban illetve a Református Gimnáziumban, továbbá Baján a III. Béla Gimnáziumban, Kiskunhalason a Bibó István Gimnáziumban. Az idei évben a legkedveltebb tárgyak között van a történelem 265 fő, angol nyelv 250 fő, biológia 231 fő, matematika 179 fő, német nyelv 143 fő és kémia 142 fő jelentkezővel.

2024. Április 23. 16:25, kedd | Helyi

Növényvédelmi permetezés

Alkalmazásra kerülő permetezőszer: Cuproxat FW

2024. Április 23. 10:37, kedd | Helyi

Vonat és autó karambolozott Kiskunfélegyháza külterületén

A Csongrádi úti tanyák megállóhely közelében történt a baleset.

2024. Április 22. 14:46, hétfő | Helyi

Ma van a Föld Napja

2024-ben újra fókuszban a műanyagok a 34. magyar és az 54. világméretű Föld napján.

2024. Április 22. 14:17, hétfő | Helyi

Sokat árthat a jószándék is!

Ne vigyék haza a madárfiókákat és más állatkölyköket, őzgidákat, nyúl-, nyest- és mókuskölyköket, vadmalacokat! - kéri a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).