2024. április 26, péntek - Ervin

2014. Január 07. 08:18, kedd | Helyi
Forrás: Ezenanapon

Mai napon

Névnapok és a mai nap jeles eseményei. 2014. 01. 07.

Névnapok:

Attila:
Germán, közelebbről gót eredetű. A hun fejedelem, Attila igazi nevét nem ismerjük, a seregében és udvarában szolgáló germánok nevezték a nagy uralkodót Attila, azaz "atyuska, apácska" néven. A gót atta szó kicsinyítőképzős származéka.
Január 7, Október 5

Ramóna:
Ramóna a Ramón férfinév női párja. Spanyol eredetű, mely a germán Reginmund származéka. Jelentése: okos védelmező.
Augusztus 31, Január 7

Melánia:
A görög eredetű Melasz névnek a női párja. Jelentése: fekete, sötét.
Január 10, Január 7, December 31

Rajmund:
A Rajmund férfinév a német Raimundból ered, mely a germán Raginmunt fejleménye. Jelentése: okos védő, elemeinek jelentése: "(isteni)tanács", "döntés + védelem"
Január 23, Január 7, Július 4, Augusztus 31

Artúr:
Egy kelta eredetű angol névből származik, jelentése "erős, mint a kőszikla" vagy "medve". Más magyarázat szerint egy római nemzetségnévből származik.
Január 22, Január 7, Szeptember 1, Október 20, November 15, December 11

Bálint:
A latin Valentinus családnévből származik. Alapszavának, a latin valens szónak a jelentése: erős, egészséges.
Február 14, Január 7, Március 16, November 3

Valentin:
Február 14, Január 7, Március 16, Július 25, November 3

Jeles évfordulók:

50 éve ezen a napon született Nicholas Cage színész.

71 éve ezen a napon halt meg New Yorkban Nikola Tesla a váltakozó áram rendszer feltalálója.

229 éve hajtották végre az első sikeres légballon repülést a La Manche-csatorna felett.

250 éve ezen a napon verték le a mádéfalvai felkelést, ahol székelyek tiltakoztak Mária-Terézia rendelete ellen.

404 éve Galileo Galilei felfedezte a Jupiter bolygó négy holdját.

2024. Április 26. 13:44, péntek | Helyi

„Te szedd” akció!

2024. Április 25. 21:11, csütörtök | Helyi

105. születésnapját ünnepelte Erzsike néni

Kiskunfélegyháza legidősebb polgára betöltötte 95. életévét.

2024. Április 25. 19:54, csütörtök | Helyi

Anyakönyvi hírek

Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.

2024. Április 24. 14:04, szerda | Helyi

Gyermekrajzpályázatot hirdet a MÁV a balesetek megelőzése érdekében