2024. április 27, szombat - Zita

2013. November 30. 08:00, szombat | Helyi
Forrás: Ezenanapon

Mai napon

Névnapok és a mai nap jeles eseményei. 2013. 11. 30.

Névnapok:

András:
Görög eredetű bibliai név, a latin Andreas névből származik. András apostol Jézus első tanítványa, Szent Péter testvére volt. Jelentése férfi, férfias.
November 30, November 10, Május 21, Február 4

Andor:
Görög eredetű név, az András régi magyar alakváltozatának, az Andorjás névnek a rövidülése. Jelentése férfiak legyőzője.
Május 17, Október 9, November 11, November 30

Tarján:
Török, magyar eredetű név, az egyik honfoglaló magyar törzs nevéből származik. jelentése méltóságnév.
Augusztus 11, November 30

Amália:
Germán eredetű név, az Amal- kezdetű germán női nevek önállósult, német becéző rövidülése. Jelentése az Amálok, gót királyi család nevéből való, védelem.
Január 28, Május 4, Július 10, Október 7, November 20, November 20, November 30

Endre:
Német, szláv, magyar eredetű név, a magyarországi latin Endreas névváltozatból vagy a német Endres, Enders névformából származik. Jelentése férfi, férfias.
November 30, Július 17

Aszter:
Görög eredetű név, jelentése csillag.
Január 17, Március 3, Április 28, Augusztus 23, Október 30, November 30

Jeles évfordulók:

23 éve ezen a napon fejeződött be hivatalosan a Berlini fal lebontása.

25 éve ezen a napon született Éder Krisztián (SP).

31 éve ezen a napon a Magyar Televízió megkezdte a Képújság rendszeres kísérleti adását.

203 éve született Oliver Fischer Winchester amerikai fegyver- és lőszergyáros, a Winchester-ismétlőpuska feltalálója.

231 éve ezen a napon ért véget az Amerikai függetlenségi háború.

2024. Április 26. 20:25, péntek | Helyi

Tavaszi virágünnep Kiskunfélegyházán

2024. Április 26. 20:05, péntek | Helyi

Természettudományos siker