2024. április 26, péntek - Ervin

2013. November 10. 08:00, vasárnap | Helyi
Forrás: Ezenanapon

Mai napon

Névnapok és a mai nap jeles eseményei. 2013. 11. 10.

Névnapok:

Réka:
Török, hun, magyar eredetű név, a mondákban Attila feleségének a neve. Jelentése ismeretlen. Más magyarázat szerint, Ótörök eredetű, így az Arikan névből származik, jelentése tiszta úrnő.
November 10, Február 6

Leó:
A görög Leon név latin alakváltozatából való, jelentése oroszlán.
Október 17, Október 10, Július 17, Július 3, Június 28, Június 12, Április 19, Április 11, Február 20, Február 18, November 10

Tibor:
A Tiborc név rövidülése, ami latin eredetű, jelentése: tiburból származó, tiburi. Más magyarázat szerint Bod Péter alkotta a hasonló erdélyi helységnévből, amely szláv eredetű.
Augusztus 11, Április 14, November 10

Tünde:
Vörösmarty Mihály alkotta a tündér szóból Csongor és Tünde című drámai költeményében.
Április 2, Június 1, November 10

András:
Görög eredetű bibliai név, a latin Andreas névből származik. András apostol Jézus első tanítványa, Szent Péter testvére volt. Jelentése férfi, férfias.
November 30, November 10, Május 21, Február 4

Florencia:
Latin eredetű név, a Florentius férfinév női párja. Jelentése virágzó, hatalmas, tekintélyes, kitűnő.
November 20, Szeptember 27, Június 20, November 10

Florentina:
Latin eredetű név, a Florentin férfinév női párja. Jelentése virágzó, hatalmas, tekintélyes, kitűnő.
November 10, Szeptember 27, Június 20

Jusztusz:
Latin eredetű, jelentése igazságos, igazságszerető ember.
Október 18, November 10

Delinke:
Magyar eredetű név, a nyelvújítás a nimfa magyarítására alkották a deli szóból. Jelentése, szép termetű, deli, nimfa.
November 10

Mátka:
Újabb keletű magyar névalkotás a hasonló közszóból, jelentése, a szó maga (jegyes).
Március 25, November 10

Rusztem:
Perzsa eredetű név jelentése, vidéki.
Október 9, November 10

Virginia:
Latin eredetű név, jelentése, lány, hajadon.
November 10

Jeles évfordulók:

30 éve ezen a napon a Microsoft kiadta a Windowst, ami az MS-DOS bővítése volt egy grafikus felülettel.

43 éve nyitották meg a turisták számára a kínai nagy falat.

69 éve ezen a napon Budapesten megszűnt a polgári forgalom a közutakon. Az "autótaxikat" a honvédség átvette saját állományába.

174 éve Trefort Ágoston vezetésével megalakult Pesti Műegylet néven az első művészeti egyesület.

530 éve Eislebenben megszületett Luther Márton német teológus, a reformáció elindítója.

2024. Április 26. 13:44, péntek | Helyi

„Te szedd” akció!

2024. Április 25. 21:11, csütörtök | Helyi

105. születésnapját ünnepelte Erzsike néni

Kiskunfélegyháza legidősebb polgára betöltötte 95. életévét.

2024. Április 25. 19:54, csütörtök | Helyi

Anyakönyvi hírek

Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.

2024. Április 24. 14:04, szerda | Helyi

Gyermekrajzpályázatot hirdet a MÁV a balesetek megelőzése érdekében